»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
Trzy piąte miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Młodzieży
2011-07-28

Tydzień po Pucharze Europy TOP w Cetniewie rozegrano Międzynarodowe Mistrzowstwa Polski Młodzieży. Spośród Gwardzistów trzech miało szansę stanąć na podium, jednak wszyscy przegrali swoje pojedynki o brązowy medal. Piąte miejsca zajęli Krzysztof Ciesielski (60 kg), Grzegorz Gajerski (90 kg) oraz Marcin Kusz (+100 kg).
Krzysiek Ciesielski bronił miejsca na podium sprzed roku. Wówczas udało mu się wywalczyć brązowy medal mimo, że startował jako Junior. W tegorocznym turnieju nie było aż tak dobrze. Krzysiek wykazał się wolą walki i zaangażowaniem, jednak popełniał tego dnia zbyt wiele błędów. W walce o brązowy medal z Bartoszem Dobranowskim (MOSiR Bochnia) został rzucony już w pierwszej akcji na seoi-otoshi (na waza-ari). Próby odrobienia straty punktowej okazały się nieskuteczne. Kolejny błąd przy wykonywaniu tomoe-nage i kontra rywala zakończyła walkę przed czasem.
Grzesiek Gajerski rozpoczął turniej od wolnego losu. W drugiej rundzie zmierzył się z Estończykiem Hopfeldt. Po długiej i wyrównanej walce Grzesiek wykonał skutecznie technikę uchi-mata. Nieudana próba kontrowania naszego Gwardzisty zakończyła walkę przed czasem. Półfinał również zakończył się przed upływem czterech minut. Tym razem uchi-mata nie była tak skuteczna i kontra Kamila Kozłowskiego zapewniła mu wejście do finału. W walce o brązowy medal znowu popełnił błąd co zakończyło się upadkiem na plecy (również na rzut uchi-mata).
Trzecia medalowa szansa przepadła dość szybko. Marcin Kusz w walce z Arturem Gramałą źle upadł na bark w wyniku czego doznał kontuzji. W drugiej walce wygał walkowerem z Estończykiem Jeanem Angerjanem. Z dalszych walk został wycofany i ostatecznie zajął miejsce piąte.
W zawodach nie startowali Paweł Wituś, Patryk Jamiński oraz Mateusz Rudnicki, którzy mają drobne urazy i przygotowują się do Mistrzostw Polski Seniorów.


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio