»  KONTAKT

1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.

Sponsor generalny
  Sponsorzy
  Współpraca

« powrót

Pięć medali z Pucharu Polski!
2011-09-07

Pierwszy turniej po wakacjach – Puchar Polski Juniorek i Juniorów – odbył się w Sochaczewie w dniach 3-4 września. Nie udało się zdobyć złotego medalu, ale postawa naszych judoków może cieszyć. Srebro, cztery medale brązowe oraz pięć punktowanych miejsc dało w Gwardii Wrocław pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej mężczyzn.

Srebrny medal wywalczył Kacper Kazimierowicz w kategorii wagowej powyżej 100 kg. W pierwszej walce trafił na młodszego kolegę z sekcji, startującego w barwach MKS Juvenia Wrocław Mateusza Kwiatkowskiego i walkę wygrał przed czasem. Wszystkie pojedynki Kacpra kończyły się oceną Ippon. Kolejne dwie rundy były na korzyść naszego judoki, jednak w finale, także przed czasem, uległ Kacprowi Witkowskiemu z Olsztyna. Matesz w repasażach wygrał dwie walki przed czasem, ale mimo tego ostatecznie zajął miejsce piąte.

Najbardziej obsadzone były kategorie do 66 i do 73 kilogramów, startowało w każdej z nich ponad 50-ciu zawodników. Najlepiej poradził sobie Łukasz Szewczyk, który po zmianie kategorii wagowej nie mógł się odnaleźć w 73 kg. Aby zdobyć medal brązowy musiał wygrać 5 walk. Przegrał jedynie w ćwierćfinale. W pojedynku o brąz pokonał Ukrainca Pozhara. W tej samej kategorii wagowej 3 walki wygrał Damian Parka, ale zajął dopiero miejsce dziewiąte.

Bardzo dobrze spisał się Krzysiek Kiełbus w kategorii do 60 kg zdobywając „brąz”. Przegrał jedynie w półfinale (ze zwycięzcą Konradem Feligą), ale po drodze pokonał dobrego zawodnika Łukasza Ziembikiewicza z Poznania. Na tej samej pozycji turniej zakończył Michał Pańko, który już na obozie w Chłapowie pokazywał się z dobrej strony. Wygrał 5 walk ulegając jedynie Mikołajowi Trześniewskiemu z Warszawy. O brązowy medal wygrał z medalistą Mistrzostw Polski, Kamilem Niedzielą.

W kategorii do 81 kg w walce o brązowy medal doszło do pojedynku pomiędzy dwoma Gwardzistami. Dopiero wskazanie sędziowskie dało miejsce na podium Karolowi Kurzejowi. Patryk Iwaszkiewicz, który po drodze pokonał między innymi Tomasza Kwiatkowskiego z Bytomia (na Ippon na kouchi-gari-makikomi), zajął miejsce piąte. Finał był w jego zasięgu, ale musiał uznać wyższość Ukrainca Golondyuka, mimo iż to nasz zawodnik kontrolował przebieg walki. W finale repasaży doszło do innej bratobójczej walki – z Wojtkiem Jelonkiem. Ostatecznie Wojtek był siódmy, Patryk piąty a Karol trzeci. Karol Kurzej wracający po kontuzji kolana od razu wskoczył na podium. Oby na kolejnych turniejach potwierdzał swoją pozycję w czołówce Polski w kategorii do 81 kg. Tego dnia przegrał jedynie z Tomkiem Szczepaniakiem z Opola, zwycięzcą turnieju.

W niedzielę rozgrywano walki dziewcząt. Spośród naszych zawodniczek siódme miejsca zajęły Karolina Ładysz oraz Sara Juszkiewicz. Karolina (57 kg) wygrała dwie walki, natomiast Sara (52 kg) jedną. Z turnieju wycofała się Urszula Hofman, ale na szczęście jej uraz nie okazał się poważny i już kontynuuje treningi.

Gratulacje dla medalistów oraz trenerów i życzymy jeszcze lepszych wyników w Warszawie!

« powrót

Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

projekt i wykonanie: hajime studio