»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
Tanio skóry nie sprzedali! Kamila siódma a Piotrek dziewiąty na Mistrzostwach Europy
2011-09-19

Kamila Wasek zajęła miejsce siódme na rozgrywanych w Lommel (Belgia) Mistrzostwach Europy Juniorek i Juniorów. Piotrek Płoński z dwiema wygranymi walkami na koncie uplasował się na dziewiątym miejscu. Damian Szwarnowiecki po przegranej pierwszej walce odpadł z turnieju, natomiast Kevin Kissk nie wystartował, ponieważ na wtorkowym treningu nabawił się kontuzji.

Nasi reprezentancji wyszli do walk mocno zdeterminowani i skupieni, nie wszystko jednak tego dnia poszło po ich myśli.

Kamila rozpoczęła turniej od wolnego losu, natomiast w drugiej rundzie pokonała rywalkę z Chorwacji Ivanę Sutalo. Chorwatka starała się narzucić swój styl walki, jednak nasza zawodniczka trzymała dobry uchwyt i kontrolowała sytuację. Skuteczną akcję udało się wykonać dopiero w dogrywce. Po serii ataków obu judoczek ouchi-gari ocenione na waza-ari dało zwycięstwo naszej judoczce. W ćwierćfinale Kamila zmierzyła się z numerem jeden Europejskiego Rankingu - Niemką Carolin WeiB. Tym razem nie udało się utrzymać swojego uchwytu i Niemka wygrała walkę skutecznie wykonując osoto-gari. Reprezentantka Niemiec zdobyła tego dnia tytuł Mistrzyni Europy. W repasażach naprzeciwko Reprezentantki Polski stanęła Ukrainka Galyna Tarasowa. Nie udało się wykorzystać zmęczenia rywalki. Obie judoczki prezentowały podobny styl walki i repertuar technik, jednak to Ukrainka wyprzedzała naszą zawodniczkę i punktowała dwukrotnie na waza-ari (seoi-otoshi). W ubiegłym roku Kamila również była siódma, nie udało się zatem poprawić lokaty.

W kategorii do 66 kg Damian Szwarnowiecki w pierwszej rundzie trafił na Bośniaka Franjo Zadro. Walka ta wzbudziła wiele kontrowersji przez niezdecydowanie sędziego prowadzącego. Damian walczył bardzo odważnie i aktywnie, niestety Bośniak otrzymał tylko jedną karę shido, co nie dało przewagi punktowej. Jeden atak na soto-makikomi był naprawdę blisko yuko, zresztą sędzia boczny pokazał tą ocenę, ale ostatecznie na tablicy utrzymywał się remis. W dogrywce znów bardziej aktywny był nasz zawodnik, ale niestety ataki były nieskuteczne. Minutę przed końcem walki Bośniak wszedł do techniki kata-otoshi. Po wybronieniu się Damian przeszedł do akcji w parterze, jednak sędzia uznał, że technika była kontynuowana i ocenił ją na yuko. Decyzja ta zakończyła walkę na niekorzyść naszego Reprezentanta.  Bośniak doszedł aż do walki o medal, którą ostatecznie przegrał. Pozostaje niesmak i niedosyt po takim rozstrzygnięciu pojedynku.

Piotrek Płoński, rozstawiany z numerem szóstym, miał bardzo trudne losowanie, ale wszyscy rywale tego dnia byli w jego zasięgu. W pierwszej rundzie walczył z Białorusinem Sychou, z którym przegrał na Pucharze Europy na Litwie. Po uzyskaniu waza-ari (kata-otoshi), nie oddał prowadzenia do końca pojedynku. Bardzo dobra walka o uchwyt dała mu zwycięstwo.

W drugiej rundzie pokonał medalistę Mistrzostw Europy z ubiegłego roku Andre Seppa z Estonii. Rywal ma bardzo specyficzny uchwyt i zadaniem taktycznym było nie dać sobie narzucić stylu walki Estończyka. Piotrek nie popełnił żadnego błędu, a jego dobre przygotowanie wydolnościowe dało mu przewagę w końcówce dogrywki. Wygrał walkę wskazaniem sędziowskim 2-1.

W trzecim pojedynku walczył z Rosjaninem Zoloevem, który wygrał w tym roku Puchar Europy w Leibnitz w kategorii do 81 kg. Piotrek od początku ruszył agresywnie, co było widać w pierwszej akcji walki. Niestety po wznowieniu przy zrywaniu uchwytu za mocno wychylił się w tył co wykorzystał rywal skutecznie wykonując osoto-gari. Niestety nie udało się skręcić na bok i Rosjanin wygrał na ippon. tego dnia nasz zawodnik walczył bardzo dobrze taktycznie, a ponadto był bardzo dobrze przygotowany fizycznie i medal na pewno był w jego zasięgu. Niestety fatalny błąd zakończył jego udział w Mistrzostwach.

Kevin Kissk na wtorkowym treningu nabawił się kontuzji. Mamy nadzieję, że niedługo wróci do zdrowia!

Turniej zorganizowano dobrze, ale sędziowanie na pewno nie było na europejskim poziomie. Nie dotyczy to niestety jedynie walki Damiana, ponieważ sędziowie robili jeszcze większe błędy. Polacy zdobyli 3 medale brązowe (Halima Mohamed-Seghir, Damian Nasiadko oraz Jakub Zarzeczny), 3 piąte miejsca oraz dwa siódme.

Przed naszymi zawodnikami jeszcze kilka istotnych turniejów w tym roku. Życzymy powodzenia i gratulujemy postawy!


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio