»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
Gwardia Wrocław wygrała klasyfikację punktową Pucharu Polski Młodzieży! 6 medali z zawodów w Opolu.
2011-10-10

6 medali wywalczyli Gwardziści w Pucharze Polski Młodzieży w Opolu. Srebro wywalczył Maciej Kubicki w kat. 100 kg. Ponadto 5 medali brązowych i pięć miejsc siódmych. Był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Seniorów, które odbędą się w tej samej sali już za kilkanaście dni.

Maciek Kubicki w pierwszej rundzie miał wolny los, natomiast w drugiej rundzie pokonał Piotra Żeleńskiego-Olczaka. Półfinał z Patrykiem Brońcem był naprawdę trudnym pojedynkiem. Mimo przewagi punktowej Warszawiaka, Maciek walczył do końca i 30 sekund przed końcową syreną kontrował seoi-nage rywala na Ippon, co dało mu przepustkę do finału. Tam czekał na niego reprezentant Wisły Kraków, Kajetan Pintal. Niestety Maciek odstawał fizycznie i nie mógł złapać swojego uchwytu. Ostatecznie przegrał i ukończył rywalizację na drugim miejscu. W tej samej kategorii siódme miejsce zajął Marcin Kusz, chociaż był w stanie tego dnia wywalczyć lepszą lokatę.

Ciekawa rywalizacja miała miejsce w kategorii do 73 kg. Przede wszystkim dlatego, że trzech naszych najmocniejszych zawodników spotkało się w jednej połówce. Pierwszy gwardyjski pojedynek rozegrał się pomiędzy Piotrem Płońskim i Damianem Szwarnowieckim. Po 5 minutach był remis, Piotrek uzyskał yuko, jednak otrzymał dwie kary. W pierwszej akcji dogrywki rzucił Damiana na Ippon na technikę ura-nage. Był to ćwierćfinał, ponieważ po drodze obaj Gwardziści pokonali po dwóch rywali. Pierwszą swoją walkę wskazaniem sędziów przegrał Patryk Jamiński z Warszawiakiem Adamem Czyżem. W kolejnych walkach Patryk walczył o niebo lepiej i szybko wygrał dwie walki repasażowe. Po tym doszło do kolejnego pojedynku naszych zawodników – Patryka Jamińskiego i Damiana Szwarnowieckiego. Dwie kary shido uzyskał Patryk, co dało zwycięstwo młodszemu koledze. Piotrek Płoński po przegranym półfinale pewnie wygrał walkę o medal z Antonim Jatowttem. O wiele trudniejszą przeprawę miał Damian Szwarnowiecki, który dopiero pod koniec walki pięknym harai-goshi zapewnił sobie miejsce na podium. W tej kategorii wagowej siódme miejsce zajął także Damian Parka. Pierwszą walkę przegrał, ale kolejne dwie repasażowe wygrywał w pierwszej akcji. Najbardziej dramatycznym pojedynkiem była walka o piąte miejsce z Antonim Jatowttem. Obaj zawodnicy mieli mnóstwo szans na wygranie, ale brakowało skuteczności. Ostatecznie to rywal Damiana wykonał na waza-ari sode-tsuri-komi-goshi i przeszedł do kolejnej rundy.

Niespodzianką jest brązowy medal w kategorii 90 kg, który zawisł na szyi Bartka Olczaka. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kolana był to jego pierwszy turniej. W pierwszej rundzie pokonał reprezentanta gospodarzy Maćka Knapika, w ćwierćfinale Przemka Smołkę z Rybnika, chociaż rywal był bliski skutecznego założenia duszenia. Na szczęście purpurowy na twarzy Bartek był w stanie walczyć dalej. W półfinale po zaciętej walce musiał uznać wyższość Maćka Tworzydło. Rywal nie radził sobie z naszym judoką, ale Gwardziście zabrakło zdrowia. Na szczęście w walce o brąz szybko udało mu się skutecznie wykonać o-goshi i w bardzo efektowny sposób zakończył udział w turnieju. W tej samej kategorii wagowej bardzo dzielnie radził sobie Michał Pańko, ale turniej zakończył dopiero na siódmej pozycji.

Na wyróżnienie zasługuje Krzysiek Kiełbus. W pierwszej walce przegrał ze swoim odwiecznym rywalem Łukaszem Ziembikiewiczem, ale później było już tylko lepiej. W repasażach pokonał klasowych zawodników: Adriana Walę, Łukasza Golusa i o brąz Bartka Garbacika (na yuko). W kategorii do 60 kilogramów Krzysiek jest w stanie powalczyć o medal za dwa tygodnie. Krzysiek Ciesielski zajął miejsce siódme wygrywając jedną walkę.

Medal brązowy wywalczył Mateusz Rudnicki w najwyższej kategorii wagowej. W pierwszym pojedynku z medalistą Mistrzostw Europy Juniorów Damianem Nasiadko obaj zawodnicy mieli na tablicy po waza-ari, a rywal z Gdańska dodatkowo yuko. Pół minuty przed końcem walki Mateusz próbował rzucić przeciwnika na ouchi-gari, jednak po naradzie sędziowie nie przyznali punktów, a mogła być to akcja oceniona nawet na waza-ari. Ostatecznie Mateusz przegrał i kontynuował turniej w repasażach. Po wygranych z Grabowskim i Romaniukiem zdobył „brąz”.

Nasi judocy wywalczyli kilka medali, jednak nie byli w dobrej formie. Widać było lekkie „przymulenie” po ciężkich treningach przygotowawczych do Mistrzostw Polski. Trzymamy kciuki za dwa tygodnie!

Gratulacje dla medalistów!

 

 

 


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio