»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
Mamy Mistrza Polski Seniorów!
2011-10-21

Mamy Mistrza Polski Seniorów! Można spokojnie powiedzieć, że złoto Mateusza Rudnickiego w kategorii +100 kg było największą niespodzianką 55-tych Indywidualnych Mistrzostw Polski, które odbyły się w ten weekend w Opolu.

W pierwszej rundzie Mateusz pokonał walkowerem Filipa Makowskiego z Piły, następnie na Ippon Oskara Romaniuka z Wisły Kraków, którego udało się także pokonać dwa tygodnie temu w trakcie Pucharu Polski Młodzieży, rozgrywanego w tej samej hali. W półfinale naprzeciwko stanął Jarosław Jaroszewski, doświadczony zawodnik, który tylko na tych Mistrzostwach zdobył dwa medale (srebro w Open i brąz w +100 kg). Skuteczna kontra ataku rywala na uchi-mata dała mu przepustkę do finału.

Walka finałowa z Damianem Nasiadko wzbudzała wiele emocji. Przede wszystkim dlatego, że był to pojedynek o Mistrzostwo Polski, ale także był to rewanż za walkę sprzed dwóch tygodni, która zakończyła się w dość kontrowersyjnych okolicznościach na korzyść judoki z Gdańska. Żaden z zawodników nie uzyskał przewagi punktowej ani w ciągu 5 minut, ani dogrywki. Mateusz zamęczył swojego rywala i wygrał na hantei 2-1. W tej samej kategorii dziewiąte miejsce zajął Kacper Kazimierowicz.

Brązowy medal w kategorii powyżej 78 kg wywalczyła Kamila Wasek. Nasza reprezentantka na Mistrzostwach Europy Juniorek wygrała na Ippon z Justyną Dziurawiec i przegrała z Martą Rózgą na yuko. W półfinale przegrała z Joanną Jaworską i automatycznie skończyła rywalizację na trzecim miejscu.

Rywalizacja w kategorii do 73 kg zapewniła zawodnikom i kibicom mnóstwo emocji. Startowało pięciu naszych zawodników: Piotrek Płoński, Damian Szwarnowiecki, Bruno Jamuła, Łukasz Szewczyk i Damian Parka.

Najdalej zaszedł Damian Szwarnowiecki, który zakończył zawody tuż za podium. Jak na debiut w seniorach w nowej kategorii wagowej to bardzo dobry rezultat. W pierwszej rundzie wygrał z Piotrem Chołubowiczem przed czasem, w drugiej skutecznie założył sankaku-jime i Łukasz Nowak musiał się poddać. Trzecia walka to pojedynek z Olimpijczykiem Tomkiem Adamcem. „Krulik”, jak potocznie nazywają zawodnika z Warszawy, musiał się namęczyć żeby wygrać pojedynek. Po 5 minutach obaj zawodnicy otrzymali po yuko, chociaż Gwardzista miał rywala w trzymaniu. W dogrywce Tomek dostał jeszcze karę shido, ale doświadczenie pomogło mu rozstrzygnąć walkę na swoją korzyść – rzucił Damiana na yuko.

W repasażach Damian wygrał jeszcze dwie walki z bardzo doświadczonymi judokami – Kubą Kurkiewiczem i Jackiem Bryszem. Do pojedynku o brązowy medal naprzeciwko wyszedł Michał Kubieniec. Już na początku walki obaj zawodnicy znaleźli się w klinczu, co wykorzystał reprezentant Czarych Bytom i wykonał technikę te-guruma, która dała mu brązowy medal.

Na szczególną pochwałę zasłużył Łukasz Szewczyk. Był to jego pierwszy występ w Mistrzostwach Polski Seniorów, jednak wytrzymał presję i walczył jak lew. Najpierw jego wyższość musiał uznać Jasek Marcin z Gliwic, a następnie Rafał Majewski. Pojedynek z Warszawiakiem był bardzo trudny i męczący. Mimo przewagi punktowej rywala, Łukasz tak podjechał przeciwnika, że ten nie był w stanie wstać z maty i utrzymać prowadzenia. W końcu to „Sowa” przeszedł do kolejnej rundy. W ćwierćfinale przegrał z Pawłem Masiukiewiczem i kontynuował turniej w repasażach. Przegrał z Seniorem Kubą Kurkiewiczem z Rysia Warszawa i zajął ostatecznie dziewiąte miejsce. Należą się brawa za postawę i wolę walki!

Dziewiąte miejsce zajął także Bruno Jamuła, który przegrał dwa pojedynki, jeden wygrywając – z reprezentantem gospodarzy Dżulianem Agrestem.

Z turnieju odpadł jeden z faworytów, Piotrek Płoński. W pierwszej walce pokonał Antoniego Jatowtta przed czasem, jednak w kolejnej rundzie przegrał z jego bratem Aleksandrem, który wykorzystał chwilę nieuwagi Gwardzisty i skutecznie założył dźwignię.

Dziewiąte miejsce w kategorii do 81 kg zajął Patryk Iwaszkiewicz. W pierwszej walce prowadził na waza-ari i yuko, ale Marek Chrapkiewicz doprowadził do remisu. Piękne tai-otoshi dało zwycięstwo przed czasem młodemu Gwardziście. W kolejnej walce wygrał Pawłem Badochą z Wisły Kraków. Potem jednak przegrał dwa pojedynki z dwoma brązowymi medalistami tych mistrzostw – Jarosławem Szczepaniakiem oraz Jakubem Kubieńcem.

Dziewiąte miejsca zajęli także Maciej Kubicki i Marcin Kusz w kategorii do 100 kg.

Bardzo dobrze zaprezentowali się byli zawodnicy naszej sekcji, którzy reprezentują aktualnie AZS Wrocław. Łukasz Koleśnik zdobył złoty medal w Open oraz brąz w kategorii do 90 kg. Łukasz Błach wygrał rywalizację w kategorii do 81 kg. Tytuł Mistrza Polski zdobył także Jakub Wójcik (100 kg). Ponadto Agnieszka Podkówka zdobyła brąz (78 kg), a Radosław Zamęcki miejsce piąte (81 kg).

Gratulacje dla zawodników oraz trenerów!


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio