»  KONTAKT

1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.

Sponsor generalny
  Sponsorzy
  Współpraca

« powrót

Dobry występ w Pucharze Polski Seniorek i Seniorów
2012-03-21

Dobrze zaprezentowali się judocy sekcji Juvenii oraz Gwardii Wrocław w Pucharze Polski Seniorek i Seniorów, rozgrywanym w Kątach Wrocławskich. Najlepiej wypadła Emilia Szwiec oraz Łukasz Szewczyk, którzy zdobyli srebrne medal. Ponadto brąz zdobyła Klaudia Kurzej.

Emilia w pierwszej rundzie miała wolny los, następnie pokonała dwie rywalki – Jagodę Misztal z Warszawy oraz Aleksandrę Jabłońską z Gdańska. Dopiero w finale musiała uznać wyższość przeciwniczki – przegrała Anną Woronowicz z Suchego Lasu. Trener Bartłomiej Zamęcki może być dumny ze swojej wychowanki, ponieważ był to jej pierwszy medal z Pucharu Polski Seniorek.

Drugi srebrny medal wywalczył Łukasz Szewczyk. Był to już drugi srebrny medal Pucharu Polski Seniorów z rzędu, chociaż tym razem „Sowa” musiał się bardziej napracować niż w Luboniu. W pierwszej rundzie miał wolny los, natomiast w drugiej pokonał doświadczonego seniora z Gliwic, Aleksandra Kowalskiego. Ćwierćfinał z Aleksandrem Jatowttem wygrał przed czasem wykonując efektowne kosoto-gari. Półfinał z Michałem Kubieńcem, kilkakrotnym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów, również wygrał przed czasem – wykorzystując błąd rywala wykonał skutecznie ouchi-gari. Dopiero w finale sposób na naszego zawodnika znalazł dobrze dysponowany tego dnia Jacek Brysz z Bytomia. Po ostatnich dwóch sukcesach na zawodach seniorskich Łukasz wskoczył na 5 miejsce w Rankingu Seniorów oraz na pierwsze w Rankingu Juniorów!

Brązowy medal w kategorii 52 kg wywalczyła Klaudia Kurzej, niejednokrotnie popisując się pięknymi rzutami, szczególnie efektowna była uchi-mata. Klaudia wygrała 3 walki, przegrała tylko ze zwycięzcą – Karoliną Pieńkowską z Warszawy, która tego dnia była poza zasięgiem rywalek. Oby ten sukces zmobilizował naszą zawodniczkę do ciężkiej pracy. Liczymy na medal na zbliżających się Mistrzostwach Polski!

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z kategorii 81 kg – Karol Kurzej i Patryk Iwaszkiewicz, kończąc rywalizację na 7. miejscu. Zabrakło trochę doświadczenia, bo mogło być jeszcze lepiej. Patryk prowadził w ćwierćfinale na waza-ari z Markiem Lisowskim, jednak minutę przed końcem pojedynku dał sobie wydrzeć zwycięstwo. Obaj zawodnicy wygrali tego dnia po 2 walki. Warto dodać, że Karol pokonał m.in. Radka Koszczyńskiego, medalistę Mistrzostw Polski Młodzieży.

3 walki w kategorii do 100 kg wygrał Maciej Kubicki, zajmując ostatecznie 5 miejsce. W tej samej kategorii wygrał były gwardzista Jakub Wójcik. Maciek jest w stanie wskoczyć na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski, chociaż jego najmocniejsi rywale także pokazali się z dobrej strony na tym Pucharze Polski.

7. miejsce wywalczył także Mateusz Kwiatkowski, dla którego był to pierwszy start w seniorach!

Medale zdobyło także 3 byłych Gwardzistów – Łukasz Koleśnik (złoto w 90 kg), Jakub Wójcik (złoto w 100kg) oraz Radosław Zamęcki (brąz w 81kg).

Impreza była dobrze zorganizowana, walki toczyły się na czterech matach i na pewno jeszcze w tym roku w hali GOKiS w Kątach Wrocławskich będzie można zobaczyć Judo na wysokim poziomie.

« powrót

Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

projekt i wykonanie: hajime studio