»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
Mamy Mistrza Polski Młodzieży! 5 medali naszych Judoków!
2012-04-02

Pierwszego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Polski złoto dla Gwardii Wrocław w kategorii wagowej do 73 kg wywalczył Piotr Płoński. Brązowy medal zdobyła zawodniczka MKS Juvenia Wrocław, Klaudia Kurzej (52 kg). Kolejny dzień nie przyniósł już złota, ale nasi Judocy dorzucili do dorobku sekcji trzy krążki – srebro Kamili Wasek, brąz Kevina Kisska oraz Mateusza Rudnickiego. Tuż za podium rywalizację zakończył Maciej Kubicki.

Spośród wszystkich walk eliminacyjnych, Piotrek najtrudniejszy pojedynek toczył z Martinem Jaskiem z Gliwic. Walka była wyrównana, a rywal Gwardzisty miał kilka świetnych szans aby odrobić stratę punktową. Na szczęście udało się utrzymać przewagę (yuko). Oprócz Martina po drodze Piotrek pokonał dwóch innych rywali, ale od początku do końca kontrolował przebieg pojedynków. Walka finałowa to prawdziwa próba charakteru obu zawodników. Stojący naprzeciwko doświadczony Łodzianin Borys Birkowski potwierdził, że nie przez przypadek doszedł do finału Mistrzostw Polski. Po 5 minutach był remis, ale w dogrywce udało się Piotrkowi wykonać skutecznie kata-otoshi i zapewnić sobie złoty medal.

Srebro wywalczyła Kamila Wasek, która w grupie wygrała 3 walki przed czasem. W półfinale także nie miała większych problemów. Finał był wyrównany, jednak Joanna Jaworska, medalistka Mistrzostw Europy Juniorek, lepiej przygotowała się do tej imprezy. Kamila nie wytrzymała kondycyjnie i dlatego przegrała tę walkę.

Brązowy medal w kategorii wagowej do 52 kg zdobyła Klaudia Kurzej, chociaż turniej nie zaczął się dla niej pomyślnie. W pierwszej rundzie przegrała nieznacznie z Iloną Chruszcz. Rywalka wykorzystała błędy naszej Judoczki i wygrała na punkty. Później już było tylko lepiej, w repasażach Klaudia wygrywała kolejne pojedynki. W ostatnim, o brązowy medal, długo utrzymywał się remis, jednak pół minuty przed końcem udało się rzucić na waza-ari i zapewnić sobie miejsce na podium.

Brązowe medale zdobyli także Kevin Kissk i Mateusz Rudnicki. Mateusz jest aktualnym Mistrzem Polski Seniorów, jednak tym razem musiał pogodzić się z porażką w pierwszej walce. Sytuacja była mocno kontrowersyjna, ale w końcu sędziowie zdyskwalifikowali naszego judokę za niedozwolony chwyt za nogę. Kolejne pojedynki udało się wygrać i sięgnąć po medal. Kevin Kissk przegrał w ćwierćfinale z Tomaszem Domańskim, który pokonał w walce o brązowy medal także innego Gwardzistę – Maćka Kubickiego. Kevin nie dał szans zawodnikowi AZS-AWF Warszawa Bartoszowi Szyprowskiemu, dwukrotnie rzucając go na plecy (na waza-ari).

Gratulacje dla zawodników, trenera Zbigniewa Zamęckiego i całego sztabu sekcji judo.

Z Wrocławia złote medale wywalczyły Justyna Karpała oraz Ania Skoczylas z AZS-u Wrocław.

Za 2 tygodnie Juniorzy będą walczyć o medale Mistrzostw Polski!


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio