»  KONTAKT

1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.

Sponsor generalny
  Sponsorzy
  Współpraca

« powrót

Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów - 6 medali, turniej pełen niespodzianek
2012-04-17

Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów, które odbyły się w ostatni weekend, przyniosły bardzo ciekawe rozstrzygnięcia. Nie zabrakło niespodzianek także w naszej ekipie. Medal złoty wywalczyła Urszula Hofman i ten wynik można uznać za pierwsze pozytyne zaskoczenie. Poza tym na podium wskoczyli Damian Świderek (55 kg) oraz Arek Makarewicz. Pozostałe medale zdobyli zawodnicy, którzy przed turniejem stanowili krajową czołówkę w swoich kategoriach wagowych - Damian Szwarnowiecki (złoto w 73kg), Rafał Kozłowski (brąz w 90 kg) oraz Karol Kurzej (brąz w 81 kg).

Kluczową walką na drodze do zwycięstwa Urszuli był ćwierćfinał z Moniką Rycak, z którą nie poradziła sobie w Pucharze Polski Juniorek w Kątach Wrocławskich. Tym razem udało się wygrać walkę przed czasem. W walce finałowej nasza zawodniczka wykorzystała błąd faworytki z Gdańska, Aleksandry Jabłońskiej, i skutecznie założyła trzymanie, wygrywając na Ippon.

W kategorii do 73 kilogramów bezkonkurencyjny był Damian Szwarnowiecki. Walczył bardzo rozważnie, nie popełniając błędów. Dążył do własnego uchwytu, uniemożliwiającego wykonywanie skutecznych ataków przez rywali. Nikomu nie udało się ani przez moment zagrozić naszemu złotemu medaliście.

Brązowy medal w kategorii 55 kg wywalczył Damian Świderek, a w 60 kg Arek Makarewicz. Obaj wykorzystali dobre losowanie i sięgnęli po medale. Są to ich pierwsze medale z Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Drugiego dnia Mistrzostw brązowe medale zdobyli Rafał Kozłowski oraz Karol Kurzej. Rafał bardzo mądrze walczył o uchwyt i rzucał rywali na swoją koronną technikę – ippon-seoi-nage. Uległ jedynie w półfinale zwycięzcy swojej kategorii wagowej, Patrykowi Ciechomskiemu. Nienajlepiej rozpoczął swoje walki Karol, który w drugiej rundzie dał sie zdominować w uchwycie Marcinowi Witkowskiemu z Warszawy, przez co musiał kontynuować rywalizację w repasażach. Na szczęście udało się wygrać kolejne 4 walki i zdobyć medal.

Poza podium znaleźli się: Andżelika Swornowska, Krzysiek Kiełbus, Mateusz Kwiatkowski oraz Kacper Kazimierowicz, którzy przegrali swoje walki o medale. Kilku zawodników, mimo iż byli w czołówce rankingu, znalazło się poza podium, ale na imprezach mistrzowskich zawsze takie niespodzianki się zdarzają.

Kolejny turniej za 2 tygodnie – Puchar Polski Seniorów. Nawet, jeśli nie udało się wywalczyć medalu Mistrzostw Polski, droga na Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów nie jest zamknięta. Należy się zmobilizować, przeanalizować swoje błędy i walczyć dalej.

Na koniec należy dodać, że zawody rozegrane zostały w przestronnej, nowoczesnej hali sportowej. Organizatorzy włożyli w przygotowania mnóstwo pracy, co było widoczne w czasie Mistrzostw.

« powrót

Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

projekt i wykonanie: hajime studio