»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
Puchar Polski w Luboniu
2012-04-30

W ubiegły weekend w Luboniu koło Poznania w Pucharze Polski rywalizowali Juniorzy Młodsi oraz Seniorzy. Turniej ten został potraktowany treningowo - zawodnicy którzy nie czuli się na siłach albo mieli lekkie kontuzje, nie pojechali do Lubonia.

W sobotę srebrny medal wywalczyła Dominika Jankowiak a brązowy Daniel Kuciej. Po turnieju nasi Młodzicy oraz Juniorzy Młodsi pojechali do Chłapowa, gdzie na tygoniowym zgrupowaniu będą szlifować formę przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży.

W niedzielę złoto w kategorii do 73 kg wywalczył Damian Szwarnowiecki. Pokazał, że w październikowych Mistrzostwach Polski Seniorów będzie jednym z kandydatów do medalu. Jest w stanie zagrozić wszystkim swoim rywalom – w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski napsuł krwi olimpijczykowi Tomkowi Adamcowi. Ale wczoraj nie miał łatwej przeprawy, szczególnie z Tomkiem Ozdobą oraz Gagą Szetekauri. W finale było łatwiej - rzucił na ippon na kouchi-gari Borysa Birkowskiego.

Srebro wywalczyła Kamila Wasek i Ula Hofman. Dla Uli jest to największy sukces w grupie Seniorek, szczególnie że był to jej drugi start (może rywalizować w Seniorkach od 4 miesięcy). Po drodze wygrywała z dobrymi zawodniczkami – Anną Woronowicz oraz Patrycją Lorenc. Przede wszystkim trzymała dobry uchwyt i wykorzystywała błędy rywalek. W finale przegrała wyraźnie z bardzo doświadczoną Agatą Ozdobą.

Kamila Wasek w fazie grupowej wygrała dwie walki, przegrywając jedynie z Joanną Jaworską. Z tą samą zawodniczką spotkała się w finale, ponownie przegrywając.

Dobrze zaprezentował się Karol Kurzej, który jedną nogą był już na podium, jednak chwila nieuwagi pozbawiła go medalu. W ćwierćfinale pokonał doświadczonego Pawła Urbana, uzyskując dwa waza-ari. Był to rewanż za porażkę w Pucharze Polski Seniorów w Kątach Wrocławskich. W półfinale po zaciętej walce z Radkiem Zamęckim przegrał na yuko. W pojedynku o brązowy medal rzucił Tomka Kwiatkowskiego na waza-ari na tomoe-nage, jednak w następnej akcji się zgapił i poleciał na plecy na seoi-otoshi, kończąc rywalizację na piątym miejscu.

Byli zawodnicy naszej sekcji zdobyli 2 medale – Radek Zamęcki (srebro w 81 kg) oraz Agnieszka Podkówka (brąz w 78 kg).

Gratulacje.


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio