»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
Puchar Europy Juniorek i Juniorów we Wrocławiu!
2012-07-24

W dniach 21-22 lipca w hali Orbita we Wrocławiu odbył się Puchar Europy Juniorek i Juniorów w Judo. Wrocław reprezentowali jedynie zawodnicy MKS Juvenia Wrocław oraz KS Gwardia Wrocław. Nie udało się zdobyć medalu, należy zadowolić się dwoma 9 miejscami.

Najlepiej walczyli Damian Szwarnowiecki i Karol Kurzej, którzy skończyli zawody na dziewiątej pozycji, chociaż mogło być zdecydowanie lepiej. Damian pierwszy pojedynek w kategorii do 73 kilogramów wygrał pewnie z Rumunem Vladem, którego złapał w trzymanie i przez 25 sekund utrzymał na plecach. Kolejną walkę kontrolował przez ponad 1,5 minuty, jednak jeden błąd dał możliwość wykonania na Ippon rzutu kata-otoshi przez rywala (ostatecznie Rosjanin Matveev wygrał rywalizację w tej kategorii wagowej). W repasażach Damian trafił na mocnego reprezentata Francji Tristana Avalianiego, który już w ubiegły roku liczył się na matach Europy. Dopiero w ostatnich sekundach Damian rzucił na Ippon, ale decyzją sędziowską najprawdopodobniej także by wygrał. W kolejnej rundzie Damian toczył trudną walkę o uchwyt, żaden z zawodników nie był w stanie narzucić swojego stylu i ostatecznie po dogrywce sędziowie mieli wybrać zawodnika bliższego wygranej. Według nich Niemiec Czybulka był lepszy i to on walczył dalej.

Trener Kadry Narodowej Piotr Sadowski chwalił naszego Judokę:  „Liczyłem, że Damian też stanie na podium, niestety, miał pecha. Po zwycięstwie nad Rumunem Vladem, w drugiej walce trafił na późniejszego triumfatora turnieju Rosjanina Matveeva. Szwarnowiecki miał przewagę, był lepszy, wręcz "mielił" rywala. Jednak przy jednym z ataków nie doszedł biodrem, przestrzelił i upadł na pech. Strasznie szkoda, bo mógł być bardzo wysoko. Później wygrał z bardzo mocnym Francuzem Avalianim i stoczył zacięty bój z groźnym Niemcem Czybulką. Triumfatora po dogrywce musieli wskazać sędziowie. Ja nie miałem żadnych wątpliwości i obiektywnie patrząc stawiałem na Damian 3-0. Tymczasem wszyscy opowiedzieli się za rywalem”

W tej kategorii wagorej walczył także numer 2 ranking Polskiego Związku Judo – Łukasz Szewczyk. Rozpoczął od uzyskania oceny yuko, jednak rywal złapał go w trzymanie i na tym musiał zakończyć swój udział.

W kategorii do 81 kilogramów bardzo dobrze radził sobie Karol Kurzej. W pierwszej rundzie popisał się m.in. pięknym rzutem poświęcenia tomoe-nage. Wygrał swoje pierwsze dwie walki – z Czechem Dobiasem i Ukraińcem Makukha. W ćwierćfinale przegrał innym reprezentantem Ukrainy Kharebava. W tym pojedynku długo sytuacja była otwarta, jednak w pewnym momencie Karol popełnił błąd i w konsekwencji rywal uzyskał sporą przewagę punktową. W repasażach Karol rozpoczął pojedynek rzucając w pierwszych sekundach na Waza-ari, jednak następne dwie punktowane techniki należały do Niemca Ressela, który ostatecznie wywalczył brąz.

W tej kategorii wagowej startowało dwóch innych Gwardzistów – Arek Kisielewicz oraz Patryk Iwaszkiewicz. Pierwszy dopiero zbiera doświadczenie w rywalizacji Juniorów, natomiast drugi nie poradził sobie z Ukraińcem Pozharem, V zawodnikiem Mistrzostw Europy Kadetów i przegrał wskazaniem sędziowskim, natomiast w drugiej walce pokonał go Belg Bottieau (który wywalczył tego dnia brąz).

Ponadto Polskę reprezntowała Urszula Hofman (70 kg), Arek Makarewicz (60 kg) oraz Rafał Kozłowski (90 kg). Ula dopiero co wyleczyła kontuzję, ale mimo tego walczyła dobrze. Przegrała walkę z Francuzką na yuko, jednak była blisko żeby wyrównać. Arek po bardzo ciekawej i otwartej walce także przegrał na yuko, ale miał kilka okazji żeby pokonać rywala. Rafał natomiast trafił na bardzo mocnego fizycznie Kazacha, który nie pozwolił na wiele naszemu Gwardziście i skończył pojedynek przed czasem.

Kolejny przystanek – Praga. Do tego czasu nasi judocy będą trenować na międzynarodowym campie w Orbicie, a potem w hali GEM.

Był to pierwszy Puchar Europy Juniorów we Wrocławiu, dotychczas zawody rozgrywane były w Cetniewie (Władysławowo). Organizatorzy świetnie sobie poradzili z przygotowaniem hali, która robiła ogromne wrażenie. Dotarli także kibice, chociaż liczymy że w przyszłym roku większa rzesza Wrocławian skusi się żeby zobaczyć piękno Judo.

W sumie Polacy wywalczyli 7 medali. Pełne wyniki: http://pzjudo.pl/cetn2012/

 


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio