»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
II miejsce kobiet i mężczyzn w Drużynowych Mistrzostwach Polski do lat 23
2012-11-24

Drużyna KS Gwardia Wrocław zdobyła II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski do lat 23, drużyna kobiet MKS Juvenia Wrocław również wywalczyła II miejsce, natomiast druga ekipa Gwardii zajęła miejsce tuż za podium.

W zawodach młodzików , rozgrywanych tego samego dnia w Sobótce, drużyna składała się aż z 10 judoków. W młodzieży było to 5 najmocniejszych w kategoriach: 66 kg, 73 kg, 81 kg, 90 kg i powyżej 90 kg.

Drużyna kobiet złożona była z czterech zawodniczek (kategorie 52, 63, 70 i powyżej 70 kilogramów), ale za to bardzo utytułowanych, co pozwoliło na zdobycie drugiego miejsca. Nasze judoczki wygrały z ekipą Budowlani Sosnowiec, natomiast przegrały z Czarnymi Bytom.

Drużyna męska w fazie grupowej wygrała pewnie pojedynek z Budowlani Sosnowiec (5:0), AZS-em Opole (3:2), ale przegrała 2:3 z AZS-AWF Warszawa. To jednak pozwoliło na wyjście z grupy z pierwszego miejsca, dzięki czemu w półfinale Gwardziści trafili na Wisłę Kraków. Nasi Judocy pokonali Wiślaków 3:2. W finale znów spotkali się z AZS-em Opole, jednak pojedynek ułożył się trochę inaczej niż w fazie grupowej. Pierwszy pojedynek przegrał Arek Makarewicz (w grupie wygrał na Ippon), następnie Damian Szwarnowiecki wygrał walkę z powodu braku rywala. Trzecia walka toczyła się o wiele bardziej korzystnie niż w pierwszym meczu tych drużyn, jednak mimo prowadzenia Patryk Iwaszkiewicz został rzucony na uchi-mata przez Tomka Szczepaniaka. W kategorii do 90 kg nastąpiła zmiana zawodnika - zamiast Bartka Olczaka na matę wszedł będący w dobrej dyspozycji Rafał Kozłowski, jednak i tym razem nie udało się zdobyć punktu. Na koniec, gdy wynik meczu był już rozstrzygnięty, spotkali się na tatami Kevin Kissk oraz Artur Tyc, lecz w przeciwieństwie do pierwszego pojedynku Kevin przegrał przed czasem.

Bardzo dobrze zaprezentowała się druga drużyna, której bardzo niewiele zabrakło do medalu. Pierwszy mecz przegrali 2:3 z Wisłą Kraków, chociaż gdyby nie błąd jednego z naszych zawodników wynik mógłby być korzystny. W meczu z Czarnymi Bytom doszło do kontrowersyjnych decyzji sędziowskich w walce do 90 kilogramów. Ostatecznie Michał Pańko minimalnie przegrał z dwukrotnym medalistą MP Seniorów Marcinem Partyką, chociaż wynik tej walki powinien być odmienny. Przez to zamiast wygrać 3:2, Gwardia przegrała 2:3. Na koniec na poprawę nastroju nasi zawodnicy pokonali Gwardzistów z Warszawy i ostatecznie zajęli V miejsce.

Za tydzień w hali KS Gwardia Wrocław odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów. Zapraszamy!

Gratulacje dla drużyn!


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio