»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT

1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.

Sponsor generalny
  Sponsorzy
  Współpraca

« powrót

7. miejsce Damiana Szwarnowieckiego w Pucharze Świata w Warszawie
2013-03-03

7 miejsce w "Turnieju Warszawskim" wywalczył Damian Szwarnowiecki, dla którego był to zaledwie drugi występ w międzynarodowych zmaganiach seniorów. Drugiego dnia zawodów 7 miejsce zdobył Łukasz Błach i były to jedyne punktowane miejsca polskich kadrowiczów. W turnieju wziął udział także Piotr Płoński, jednak przegrał swoją pierwszą walkę z Francuzem Chainem.

Damian może uznać ten wynik za kolejny sukces. Wygrał kolejno trzy walki. W pierwszej walce pokonał Izraelczyka Zakheima, w kolejnej Hiszpana Ramireza Samosa, natomiast w 1/8 finału reprezentanta Holandii - Van T Westende. Dopiero w ćwierćfinale Damian wyraźnie uległ Gruzinowi Tatalashvili, uczestnikowi Igrzysk w Londynie, który tego dnia wygrał rywalizację w kat. 73 kg. W walce repasażowej dał się zaskoczyć Kazachowi Manasbayevowi.

Był to pierwszy sprawdzian Damiana po zmianach przepisów, które weszły w życie na początku 2013 roku. Niektóre z nich nie były do końca jasne. Start w Warszawie dał mu niezbędne doświadczenie, wyjaśnienie niejednoznacznych zasad walki oraz pierwsze punkty w rankingu światowym seniorów.

Bardzo miłym akcentem tego dnia było wręczenie nominacji na stopień 8 DAN Mistrzowi Ryszardowi Zieniawie oraz pierwszemu polskiemu medaliście olimpijskiemu w Judo Antoniemu Zajkowskiemu. Gratulujemy!

Polecamy relację z pierwszego i drugiego dnia zmagań:

« powrót

Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

projekt i wykonanie: hajime studio