»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
Wielki powrót Damiana. 4 medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski
2014-04-06

 Mistrzostwa Polski Młodzieży były w tym roku bardzo ważną imprezą dla naszej sekcji – po pierwsze, są to Mistrzostwa kraju w grupie zawodników, która z powodzeniem rywalizuje w Seniorach. Po drugie, był to pierwszy turniej Damiana Szwarnowieckiego po kontuzji kolana. 4 medale, II miejsce w klasyfikacji punktowej KS Gwardia Wrocław oraz III miejsce MKS Juvenia Wrocław. Brawo!

W Rzeszowie udało się wywalczyć 2 złote medale. Pierwszy zdobył Damian, który wrócił w pięknym stylu. Pierwsza walka trochę nerwowa, jednak szybko zakończona trzymaniem. I to była kluczowa walka naszego najlepszego judoki. Później nikt w hali nie miał już wątpliwości czy Damian jest gotowy do rywalizacji na tatami. Kolejne trzy ippony dały mu złoto. Walka finałowa trwała 17 sekund! Teraz Damian musi się skupić na dalszej ciężkiej pracy bo niebawem rozpoczyna się walka o przepustki na Igrzyska w Rio. Na Mistrzostwach Europy Seniorów będzie obserwować rywali.

Drugi złoty medal wywalczyła druga po Damianie wychowanka trenera Zbigniewa Zamęckiego, Kamila Wasek. Piękne seoi-otoshi dało jej złoto. Może powróci na dłużej na matę i powalczy o udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się we Wrocławiu.

Brąz zdobył Łukasz Szewczyk, który był dobrze przygotowany do tych zawodów. Szkoda, że zgapił się w walce półfinałowej bo moglibyśmy mieć dublet w kategorii do 73 kilogramów. Drugi brązowy medal zdobyła Klaudia Kurzej.

Szkoda Kevina Kisska, który skończył rywalizację na V miejscu w kat. 100 kilogramów. Mimo zwycięstwa z Patrykiem Brońcem nie udało mu się wyjść z grupy. Na tej samej pozycji zawody skończył Krzysiek Kiełbus oraz Karol Kurzej. Karol nie wyszedł do walki o medal z powodu urazu barku. Oby nie było to nic poważnego.

Gdyby nasi Młodzieżowcy przygotowali się trochę lepiej medali mogłoby być więcej.

Czekamy na start Juniorów, którzy za tydzień będą rywalizować w Mistrzostwach Polski w Kielcach.

Pełne wyniki: http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=35&lg=pl&zid=313

 


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio