»  KONTAKT

1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.

Sponsor generalny
  Sponsorzy
  Współpraca

« powrót

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek
2014-04-12

Bardzo Dobry występ zawodników Gwardii i Juvenii. Jeden złoty i cztery brązowe Medale wywalczyli nasi Juniorzy! Pierwsze miejsce w Klasyfikacji punktowej i medalowej mężczyzn! Brawo!

Za nami kolejna mistrzowska impreza w tym roku. Tym razem najlepsi w kraju judocy w kategorii wiekowej poniżej 21 lat  walczyli w bardzo ładnej (choć niestety pustej) hali MOSIR w Kielcach. Dwa dni zmagań okazały się bardzo owocne dla naszego klubu.

Pierwszego dnia największą niespodziankę zrobił nam Marcin Kwiatkowski który zdobył brązowy medal w kategorii do 73 kilogramów. "Kwiatek" W pięknym stylu wygrał wszystkie walki w repasażach, przegrywając tylko z faworytem i późniejszym zwycięzcą tej kategorii: Damianem Stępniem.

Nie mniejszą radość sprawił nam brat Marcina; startujący w kategorii +100 kilogramów Mateusz Kwiatkowski który również zdobył brązowy medal. Podobnie jak brat , musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy kategorii . W tej samej wadze , liczyliśmy również na medal Kacpra Kazimierowicza , który niestety uplasował się tuż poza podium , na miejscu 5.

Ostatni medal zdobyty pierwszego dnia powędrował do Arkadiusza Makarewicza. Ponieważ poziom zawodników kategorii do 66 kilogramów jest  nie tylko bardzo wysoki , ale i wyrównany, mieliśmy okazję oglądać bardzo dobre i zarazem ciężkie walki Arka.

Drugiego dnia swoją klasę pokazał Patryk Iwaszkiewicz , który nie pozostawił rywalom cienia wątpliwości kto powinien stanąć na najwyższym stopniu podium kategorii do 81 kilogramów . Zeszłoroczny mistrz Polski  mimo drobnych problemów zdrowotnych walczył pewnie i nie popełniał błędów.

Ostatni krążek z tych mistrzostw zdobył Michał Pańko w kategorii wagowej do 90 kilogramów. Oczekiwania co do tej kategorii były zdecydowanie większe niż rezultaty. Dwójka naszych zawodników typowana była do najwyższych stopni podium tej kategorii. Zarówno Rafał Kozłowski jak i Michał przegrali walki i trafili do Repasaży. Po dobrych pojedynkach w repasażach, obaj stoczyli walki o 3 miejsca. Niestety tylko Michałowi udało się wywalczyć brązowy medal, a Rafał zakończył rywalizację na miejscu 5.

Bardzo blisko medalu i tym samym sprawienia nam dużej niespodzianki drugiego dnia był Stanisław Tomaszewski w kategorii do 60 kilogramów. Stoczył bardzo dobre walki i podobnie do swoich kilku kolegów z klubu trafił do repasaży, a następnie dotarł do walki o 3 miejsce. W pojedynku o brązowy medal zabrakło doświadczenia i trochę szczęścia, ale i tak jest to bardzo dobry rezultat!

Na 9. miejscu rywalizację zakończył inny zawodnik GwardiiWrocław : Paweł Litwin. Biorąc pod uwagę młody wiek Pawła i jakość stoczonych przez niego walk , śmiało możemy uznać to za sukces.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

« powrót

Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

projekt i wykonanie: hajime studio