»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
Super Puchar Polski Seniorek i Seniorów
2010-11-05

Dnia 5.11.2010r. w Opolu odbył się Super Puchar Polski Seniorek i Seniorów.
W rywalizacji kobiet jedynie Klaudia Kurzej zdobyła medal brązowy (kat. 57 kg), jednak nabawiła się lekkiego urazu. Z tego powodu drużyna AZS-AWF Wrocław wycofała się z niedzielnej rywalizacji drużynowej. W kategorii 63 kg startowała Sylwia Kałużna, jednak przegrała z Agatą Ozdobą i odpadła z turnieju.
Spośród zawodników KS Gwardia Wrocław swoją mocną pozycję potwierdził Jakub Wójcik - również zdobył brąz (kat. 100 kg). Dobrze walczył Damian Szwarnowiecki, jednak w walce o 3. miejsce dał się przechytrzyć doświadczonemu Markowi Kręcielewskiemu i chociaż miał go w garści, medalu nie zdobył.
Kuba wygrał swoją pierwszą walkę z Robertem Biegajem z Wolbromia, w półfinale jednak został rzucony na ippon przez Tomasza Domańskiego (AWFiS Gdańsk), który ostatecznie wygrał całą rywalizację w tej kategorii wagowej. O brązowy medal pokonał Wojciecha Tworzydło i zapewnił sobie brązowy medal. W tej samej kategorii wagowej 7. miejsce wywalczył Michał Zamęcki.
Bardzo dobrze zaprezentował się nasz młody zawodnik Damian Szwarnowiecki. W pierwszej walce pokonał Maciołowskiego Antoniego z Wisły Kraków, medalistę Mistrzostw Polski Młodzieży z tego roku. W ćwierćfinale jednak przegrał z Mariuszem Janickim. W repasażach dobrze radził sobie z kolejnymi rywalami, pokonując kolejno Michała Woźniaka (Skierniewice) oraz Krystiana Jurowskiego z Gwardii Opole. O brązowy medal prowadził zaciętą walkę z Markiem Kręcielewskim z Gwardii Warszawy. Damian narzucił wysokie tempo walki żeby wykończyć kondycyjnie rywala. Gdyby nie zagapił się i nie dał rzucić na yuko pewnie walkę by wygrał, jednak to Kręciel zdobył brązowy medal. Po walce bardzo chwalił Damiana i mówił, że jak będzie dalej trenował może być z niego naprawdę dobry zawodnik. Ale jeszcze musi nabrać doświadczenia - dodał na koniec z przekąsem. Damian ostatecznie zajął V miejsce.
Spośród seniorów walczących obecnie w barwach AZS-AWF Wrocław najlepiej wypadł Łukasz Błach, który wygrał kategorię do 81 kg. W finale pięknym rzutem o-soto-gari na Pawle Krajewskim zapewnił sobie złoto. W drodze do finału pokonał kolejno: Tomka Kwiatkowskiego (Czarni Bytom), Pawła Urbana (Żak Ełk) oraz w półfinale Marcina Partykę (również Czarni Bytom). Wszystkie walki wygrał na ippon.
W tej samej kategorii wagowej brązowy medal zdobył Radosław Zamęcki. Po porażce w ćwierćfinale z Jarosławem Szczepaniakiem z Rysia wygrał 3 pojedynki z Piotrem Pojawą (Wojownik Skierniewice), kolegą klubowym Piotrem Nowakiem oraz o brązowy medal poprzez skuteczne wykonanie seoi-otoshi z Marcinem Partyką. Piotr Nowak skończył rywalizację na 7. miejscu.
W kategorii do 73 kilogramów Maciej Zamęcki wygrał walkę z Kamilem Koperskim z Poznania, później jednak przegrał swoje pojedynki z Adamem Bryszem oraz w repasażach z Filipem Puzyrem z Gdańska i odpadł z turnieju. Nie był to też najlepszy turniej dla Łukasza Koleśnika, który zajął dopiero 9. miejsce. Każdemu jednak może powinąć się noga i mamy nadzieję, że następnym razem znowu powalczy o złoto.
Nasi młodzi zawodnicy z kategorii do 60 kilogramów walczyli z gorszą skutecznością, ale ważne że zdobywają doświadczenie w zawodach seniorskich. Krzysiek Kiełbus przegrał ze Smorzewskim Łukaszem z Włocławka, który wygrał tą kategorię. W repasażach przegrał z Konradem Feligą. Bartek Bochniak przegrał na ippon z Bartkiem Garbacikiem z Wisły, natomiast Krzysiek CIesielski przegrał z Dariuszem Chełminiakiem oraz Mateuszem Szewczykiem z Krakowa.

Z powodu rozgrywanych kolejnego dnia Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w sobotę walczyli zarówno mężczyźni jak i kobiety. Aby zawody nie trwały do rana, zmieniono zasady rozgrywania walk repasażowych. Zamiast pełnej walki wprowadzono 3-minutowy golden score. Dzięki temu walki kończyły sie błyskawicznie, jednak niektórzy zawodnicy narzekali na wprowadzony system. Oby następnym razem zawody były rozgrywane w tradycyjnej formie.


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio