»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
58 Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Judo - Katowice 2014
2014-10-06

W dniach 3-4 października w Katowicach odbyły sie 58 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Judo, a w niedzielę 5 października Drużynowe Mistrzostwa Polski.
Pierwszego dnia rywalizowali zawodnicy z kategorii wagowych -90kg, -100kg, +100kg oraz zawodniczki z kategorii wagowych -70kg, -78kg, +78kg.
W kat. do 90 kg Rafał Kozłowski po nieudanym początku ostateczniej zajmuje 3 miejsce w Mistrzowstach Polski pokonając po drodze w repasażu utytułowanych zawodników.
Kategoria do 100 kg Jakub Wójcik faworyt tej kategorii wagowej bez większych problemów doszedł do finałowej walki w której przez kary shido pokonał drugiego faworyta tej wagi Kacpra Larema Gwardia Warszawa.
Kategoria +100 kg Mateusz Kwiatkowski w pierwszej walce przegrywa z przyszlym brązowym medalistą tej kategorii Kamilem Grabowskim. Kwiatek trafia do rundy repasażowej w której trafia na Artura Pujszo UKS Bydgoszcz z którym przegrywa przez trzymanie i odpada z turnieju.
Jedyną dziewczyną startującą w pierwszy dniu zawodów była Ula Hofman która z bilansem walk jedna walka wygrana i dwie przegrane ostatecznie zajmuje 5 miejsce w zawodach.
Drugiego dnia rywalizowali zawodnicy z kategorii wagowych -60 kg, -66 kg, -73 kg, -81 kg oraz zawodniczki z kategorii -48 kg, -52 kg, -57 kg, -63 kg.
W kat. do 57 kg Ania Książek z bilansem walk dwie wygrane walki i dwie przegrane zajmuje 7 miejsce. W ostatniej walce w rundzie repasażowej musiała uznac wyższość zawodniczki z Polonii Rybnik Ani Borowskiej aktualnej Mistrzyni Europy Juniorek.
Kategoria do 63 kg Justyna Karpała, Agata Ozdoba, Karolina Koszela. Karolina po pierwszej walce odpada z zawodów. Justyna po przegranej walce z przyszłą srebrna medalistką tych zawodów wpada do rundy repasażowej w której wygrywa wszystkie pojedynki i zajmuje 3 miejsce.
Jej klubowa koleżanka Agata aktualna brązowa medalista Mistrzostw Europy Seniorek bez problemów do chodzi do walki finałowej tej kategorii gdzie po zaciętym pojedynku wygrywa z Karolina Tałach Wybrzeże Gdańsk.
Kategoria do 66 kg Arkadiusz Makarewicz w pierwszej walce zmierzył się z zawodnikiem z Gwardii Łodź Damianem Popielem z którym przegrywa na wazari i kończy udział w turnieju.
Kategoria do 73 kg Damian Szwarnowiecki  pewnie wygrywa kolejne walki w półfinale tej kategorii Damian ulega zawodnikowi z Żak Kielce Damianowi Stępniowi zeszłorocznemu Mistrzowi Polski Seniorów w - 73 kg. W walce o brązowy medal pewnie pokonuje Filipa Puzyra i ostatecznie zajmuje 3 miejsce w zawodach.
Kategoria do 81 kg Patryk Iwaszkiewicz, Karol Kurzej, Bartosz Waśniewski, Janek Nowak, Łukasz Błach. Bartek w pierwszej rundzie zawodów prowadząc walkę na wazari przegrywa ją dając się rzucić na wazari a następnie złapać w trzymanie. Janek i Karol trafiaja na siebie w pierwszej walce zawodów.
Karol wygrywa walke na ippon i przechodzi do następnej rundy.
W drugiej rundzie przegrywa walkę przez głupotę i żegna sie z turniejem. Patryk wygrywa pierwszą walkę i walczy dalej w następnej walce przegrywa przez ippon z Sebastianem Przybyszem AZS Gdańsk i odpada z turnieju. Łukasz faworyt tej kategori pewnie dochodzi i do walki finałowej po drodze nikt nie byl w stanie Łukaszowi zagrozić.
W finale zawodnik z Wroclawia wygrywa walkę przez trzymanie z zawodnikiem z AZS Katowice Jakubem Kubiencem. Tym samy zostaja po raz kolejny Mistrzem Polski Seniorów.
W niedziele odbyły się zawody drużynowe.
Gwardia Wrocław w składzie : -66 kg Arkadiusz Makarewicz, -81 kg Patryk Iwaszkiewicz, -90 kg Karol Kurzej, +90kg Mateusz Kwiatkowski. Po przegranych trzech meczach w fazie grupowej Wrocławianie zajeli ostatecznie 7 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów - Katowice 2014
Gratulacje!


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio