»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
Damian Szwarnowiecki zajął V miejsce w Rzymie!
2015-03-01

 Pierwszy sukces w tym roku odnotowali Damian Szwarnowiecki oraz Jakub Wójcik.
Damian wywalczył V miejsce w Pucharze Europy w Rzymie, wygrywając 3 walki dotarł aż do półfinału. Później niestety przegrał z Gruzinem Tatalashvilim. Z tym samym zawodnikiem Damian przegrał dwa lata wcześniej w trakcie European Open w Warszawie. Jednak gołym okiem widać, że nasz zawodnik się wzmocnił i tym razem zwycięstwo nie przyszło Gruzinowi tak łatwo. O brązowy medal Damian przegrał walkę w dogrywce na jedno shido. W regulaminowym czasie walki obaj zawodnicy mieli po waza-ari, chociaż przy sumigaeshi Damiana sędziowie mogli pokusić się o Ippon. Ostatecznie nasz zawodnik wywalczył V miejsce. W ten weekend nie udało się poprawić wyniku - w pierwszej rundzie Damian miał wolny los, w drugiej wygrał przez duszenie. Jeden błąd w trzecim pojedynku kosztował go porażkę z reprezentantem Ukrainy, Artem Khomula.
Czekamy na kolejne występy naszego zawodnika, który aktualnie w światowym rankingu olimpijskim zajmuje 72 miejsce, ale cały czas pnie się do góry.

Dziękujemy sponsorowi Damiana - firmie TIM S.A., dzięki której nasz zawodnik może walczyć na światowych matach.

Bardzo dobry występ w Warszawie zanotował Jakub Wójcik. Wychowanek MKS Juvenia Wrocław wygrał 3 pojedynki eliminacyjne. Najwięcej emocji było w pierwszej dość chaotycznej walce. W drugiej popisał się bardzo efektowną dźwignią na Austriaku Kronbergerze. Niestety oba kolejne pojedynki przegrał - półfinał na shido, a walkę o trzecie miejsce na Ippon (mimo prowadzenia). Kuba w rankingu olimpijskim jest na 42 miejscu.

W Pradze startowała także Ula Hofman, jednak przegrała na Ippon pierwszy pojedynek z Brazylijką.

W turnieju w Warszawie startował także Łukasz Błach, ale tym razem odpadł z turnieju. Były zawodnik KS Gwardia Wrocław i MKS Juvenia Wrocław aktualnie zajmuje 21 miejsce w rankingu olimpijskim i łapie się na Igrzyska w Rio de Janeiro.

Z Wrocławia o kwalifikację walczy Agata Ozdoba, która na chwilę obecną także ma przepustkę na Igrzyska.

Gratulujemy wszystkim medalistom Pucharu Europy w Warszawie oraz medalistek z Pragi! W szczególności Maćkowi Sarnackiemu i Kasi Furmanek, którzy wywalczyli złoto. BRAWO!

Naszym zawodniczkom i zawodnikom życzymy powodzenia i przypominamy, że to dopiero początek "Drogi do RIO".


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio