»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
Drużyna MKS Juvenia Wrocław Drużynowym Mistrzem Polski Juniorek!
2010-11-27

Wielkim sukcesem zakończyły się ostatnie Drużynowe Mistrzostwa Polski, ponieważ nasza drużyna żeńska wywalczyła pierwsze miejsce. Pierwszy raz w historii klubu udało się zdobyć naszym Juniorkom złote medale! Ponadto Judocy KS Gwardia Wrocław zdobyli medale brązowe, a Juniorzy Młodsi z MKS Juvenia Wrocław zakończyli rywalizację na siódmym miejscu.

Dziewczyny rozegrały dwa mecze, kolejno z Akademią Judo Poznań oraz Czarnymi Bytom. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 5:3, a swoje pojedynki wygrały: Angelika Swornowska, Klaudia Kurzej, Urszula Hofman, Emilia Szwiec oraz Kamila Wasek. Szczególne znaczenie miało zwycięstwo Angeliki, która pięknym tani-otoshi pokonała Joannę Witkowską. Po pierwszych trzech walkach nasza drużyna prowadziła 2:1, przez brak zawodniczki w kategorii do 44 kg, aby niestety oddać zwycięstwo w kolejnych dwóch walkach. Końcówka jednak należała do naszych zawodniczek, które nie dały szans rywalkom, wygrywając swoje pojedynki przed czasem i ustalając wynik na 5:3.

W kolejnym meczu z Czarnymi Bytom początek był równie dobry, bo prowadziliśmy 2:1 po pierwszych trzech walkach. Marta Ejneberg oraz Karolina Ładysz przegrały swoje pojedynki i rywalki wyszły na prowadzenie. W kategorii do 70 kg bardzo ważny punkt zdobyła Urszula Hofman. Po remisie Emilii Szwiec wynik wynosił 3:3 i decydowała ostatnia walka, w której nasza drużyna miała niezawodną Kamilę Wasek, reprezentantkę Polski na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy, na których wywalczyła siódme miejsce. Kamila nie zawiodła i zapewniła naszej drużynie złoto.

Trudniejszą przeprawę miała drużyna KS Gwardia Wrocław. Nasi Juniorzy zupełnie się pogubili w pierwszym meczu i musieli oddać zwycięstwo Wiśle Kraków. Rywale okazali się skuteczniejsi i wykorzystywali błędy naszych zawodników. Mecz rozpoczął się dobrze, bo swoją walkę wygrał Krzysiek Ciesielski. Następnie walkę wygrał jedynie Damian Szwarnowiecki, a pozostali nasi zawodnicy remisowali bądź przegrywali swoje pojedynki. O tym meczu nasza drużyna musiała zapomnieć, żeby mieć szansę na medal. Kolejnym rywalem gwardzistów była Gwardia Łódź. Mecz rozpoczął się bardzo kontrowersyjnie, a niestety rola pierwszoplanowa przypadła arbitrom. Dwukrotnie dawali w prezencie waza-ari rywalom, jednak na szczęście obie oceny zostały odwołane przez sędziego klasyfikatora. Krzysiek Ciesielski prowadził całą walkę na yuko, jednak zgapił się i ostatecznie zremisował. Prowadzenie naszej drużynie dał Krzysiek Kiełbus, jednak w 66 kg Aleksander Beta wyrównał po wygranym pojedynku z Damianem Szwarnowieckim. W 73 kg piękną kontrą popisał się Bartek Abramowicz błyskawicznie kończąc walkę. W 81 Grzesiek Gajerski zremisował z Markiem Lisowskim, podobnie jak Bartek Olczak w 90 kg. Po rozegraniu 6 walk wynik był jeszcze otwarty, ponieważ prowadziliśmy jedynie 2:1. W 100 kg na soto-makikomi zwyciężył powracający po kontuzji Maciek Kubicki, a sukces przypieczętował pożyczony do naszej drużyny z AZS-u Bydgoszcz Artur Pujszo.

Półfinał z AZS-em Warszawa był równie emocjonujący. Po trzech pierwszych walkach był remis 1:1, a swoją walkę wygrał Krzysiek Kiełbus. Bardzo dużo nerwów napsuł pojedynek Bartka Abramowicza, który gdyby nie pomyłka sędziowska, walkę by wygrał, ale nie uznano jednego skutecznego kontrataku. Następnie Grzesiek Gajerski wyszedł naprzeciwko Marcina Gmurka, Mistrza Europy Juniorów Młodszych. Przez długi czas utrzymywał się remis, jednak po nieudanym ataku Grześka na seoi-otoshi i kontrze rywala, AZS Warszawa wyrównał stan meczu na 2:2. W 90 kg mieliśmy kolejny remis, który dawał nam nadzieje na wejście do finału. W kategorii wagowej powyżej 100 kg rywale nie mieli zawodnika, więc oddawali walkę walkowerem. Jednak w katerorii do 100 kg prowadząc cały pojedynek na waza-ari, Maciek Kubicki zgapił się i przegrał na ippon, co dało finał Warszawiakom, a nam brązowy medal.

Drużyna MKS Juvenia Wrocław również miała 3 pojedynki. Udział w zawodach tej młodej drużyny był pewnego rodzaju eksperymentem oraz możliwością zdobycia doświadczenia. Nasi Juniorzy Młodsi pierwszy mecz przegrali z finalistami z Warszawy, natomiast w kolejnym musieli uznać wyższość złotych medalistów - Czarnych Bytom. Różnica pomiędzy kategorią Juniora a Juniora Młodszego okazała się zbyt duża, żeby tego dnia powalczyć o medal. W meczu pocieszenia z Tomitą Elbląg, gdyby nie kontuzja Michała Pańko oraz Kacpra Kazimierowicza, można byłoby pokusić się o wygraną. Ostatecznie drużyna męska MKS Juvenia Wrocław zakończyła rywalizację na 7. miejscu, jednak ich postawa warta była oklasków i słów uznania. Tanio skóry nie sprzedali.

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek oraz zawodników, ale także trenerów drużyn:

MKS Juvenia Wrocław dziewcząt - Bartłomieja Zamęckiego oraz Zbigniewa Zamęckiego,
MKS Juvenia Wrocław mężczyzn - Macieja Kwiatkowskiego oraz Tomasza Hajdrycha,
KS Gwardia Wrocław - Zbigniewa Zamęckiego, Macieja Zamęckiego oraz Radosława Zamęckiego.

Ale tak naprawdę jest to jedna sekcja, więc słowa uznania należą się wszystkim trenerom wspólnie pracującym na te sukcesy.


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio