»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
Mamy Mistrzów Sekcji Judo!
2010-12-11

Dnia 11. Grudnia odbyły się pierwsze Mistrzostwa Sekcji Judo MKS Juvenia Wrocław oraz KS Gwardia Wrocław. Turniej został zorganizowany aby uświetnić obchody 65-lecia Klubu Sportowego Gwardia Wrocław. Zawodniczki rywalizowały w dwóch kategoriach wagowych – do 60 kg i powyżej 60 kg, natomiast mężczyźni w czterech – do 65 kg, do 75 kg, do 85 kg oraz powyżej 85 kg. Najlepsi judocy pokazali klasę, nie brakowało także ciekawych rozstrzygnięć.

Zawody rozgrywały się w dużej hali KS Gwardia Wrocław. O 13 rozpoczęły się eliminacje, w trakcie których doszło do kilku niespodzianek. Młodzi zawodnicy napsuli krwi swoim bardziej doświadczonym kolegom klubowym. Do niespodzianek można zaliczyć zwycięstwo Wojtka Jelonka nad Damianem Szwarnowieckim, wygrana Bruno Jamuły nad Rafałem Witusiem, pokonanie Emilii Szwiec przez Kamilę Pasternak, zwycięstwo Kacpra Kazimierowicza z Marcinem Kuszem, a także wygraną Mateusza Kwiatkowskiego z Michałem Puńko. Walki były bardzo dynamiczne i widowiskowe, a nad przebiegiem zawodów panowali sędziowie Maciek Zamęcki i Radek Zamęcki. Sprawnie przeprowadzone eliminacje i walki półfinałowe trwały 2 i pół godziny.

O 17 rozpoczęła się prawdziwa gala. Gra świateł, muzyka, świetne walki, atrakcyjne pokazy i egzamin na stopień mistrzowski 1. DAN tworzyły niesamowite widowisko.

Zaproszeni zostali wspaniali goście. W loży VIP-ów zasiadali między innymi:

 • Komendant Wojewódzki Policji, Gen. Zbigniew Maciejewski
 • Trener 50-lecia Polskiego Związku Judo, Gość Honorowy, Pan Ryszard Zieniawa
 • Mistrz Świata, Pan Rafał Kubacki
 • Piąty zawodnik Igrzysk Olimpijskich, były zawodnik KS Gwardia Wrocław, Pan Edward Alkśnin
 • Twórca potęgi KS Gwardia Wrocław, Trener Stanisław Siewior
 • Zasłużony trener KS Gwardia Wrocław, Pan Jan Hurkot
 • Prezes Dolnośląskiego Związku Judo, Pan Zbigniew Bielawski
 • Multimedalista Mistrzostw Polski Seniorów, Pan Ksawery Borowik
 • Vice-Prezes Dolnośląskiego Związku Judo, Pan Krzysztof Wojsa
 • Sponsor Generalny KS Gwardia Wrocław, prezes Eurovia Vinci Polska, Pan Przemysław Skonieczny

Oraz gospodarze:

 • Prezes KS Gwardia Wrocław, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji, Płk. Henryk Ziętek
 • Prezes MKS Juvenia Wrocław, Pan Sławomir Kownacki
 • Dyrektor KS Gwardia Wrocław, Pan Stefan Fiedorow
 • Trener Sekcji Judo KS Gwardia Wrocław, Pan Zbigniew Zamęcki.

Walki finałowe rozgrywane odbyły się na jednej macie,w półmroku, przy widowiskowym wprowadzaniu judoków na matę. W pierwszym pojedynku zmierzyły się zawodniczki: Kurzej Klaudia z Aleksandrą Zowczak. Klaudia, V zawodniczka Mistrzostw Europy Juniorek Młodszych, dwukrotnie wykonywała uchi-mata na ocenę waza-ari i pewnie zdobyła złoty medal.

Kolejna walka rozegrana była pomiędzy Grzegorzem Gajerskim, brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów, a bratem Klaudii – Karolem Kurzejem. W fazie grupowej pojedynek obu zawodników zakończył się remisem. W finale nie było takiej możliwości, ponieważ walka nie była ograniczona czasowo, a zakończyć ją można było jedynie zdobywając ocenę ippon lub dwukrotnie waza-ari. Po około 4 minutach Grzesiek zdobył dwukrotnie waza-ari, rzucając na tai-otoshi oraz kontrując nieudane wejście rywala na kata-otoshi.

Po dwóch walkach odbył się egzamin na stopień mistrzowski 1. DAN. Zdawał Damian Szwarnowiecki, a funkcja UKE pełniona była przez Bartka Bochniaka. Obaj zawodnicy byli niesamowicie skoncentrowani i nie pozwolili sobie na najmniejszy błąd. Komisja w składzie: Pan Ryszard Zieniawa, Pan Sławomir Kownacji oraz Pan Stanisław Siewior jednogłośnie egzamin przyjeła. Gratulacje dla Damiana oraz Bartka, oby za tydzień poszło im równie dobrze!

Trzeci finał rozgrywany był pomiędzy Kubą Wójcikiem, srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów, a Maćkiem Kubickim, srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów. Walka zapowiadała się na dominację Kuby, jednak w rzeczywistości tak nie było. Przez długi czas pojedynek był wyrównany, a Maciek postawił wysoko poprzeczkę swojemu przeciwnikowi. W końcu jednak musiał uznać wyższość starszego kolegi klubowego i kategorię powyżej 85 kg wygrał faworyt - Jakub Wójcik.

Czwarta walka to finał kategorii powyżej 60 kg. Spotkały się w nim Kamila Pasternak, która zrobiła niespodziankę pokonując w półfinale Emilię Szwiec, oraz nasza najlepsza zawodniczka, Kamila Wasek, brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorek Młodszych, uczestniczka Mistrzostw Europy i Świata Juniorek z tego roku. Kamila nie miała w tej walce problemów i skutecznym rzutem seoi-otoshi rozstrzygnęła walkę na swoją korzyść.

Po czwartek walce młodzi judocy KS Gwardia Wrocław oraz MKS Juvenia Wrocław wzięli udział w krótkim pokazie, prezentując swoje umiejętności technicze, po czym przyszedł czas na ostatnie dwie walki.

W najlżejszej kategorii wagowej w finale znaleźli się Krzysiek Kiełbus, uczestnik Mistrzostw Europy Kadetów, oraz Krzysiek Ciesielski, medalista Międzynarodowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski z tego roku. Walka przez długi czas była wyrównana. W pewnym momencie Krzysiek Kiełbus spróbował ko-soto-gari, co wykorzystał Krzysiek Ciesielski wykonując piękny rzut uchi-mata. Sędzia Radosław Zamęcki nie miał wątpliwości i ocenił technikę na ippon.

Ostatnia walka, w kategorii do 75 kg to pojedynek medalisty Młodzieżowych Mistrzostw Polski Pawła Witusia oraz medalisty Mistrzostw Polski Kadetów Wojtka Jelonka. Pojedynek był bardzo dynamiczny i Paweł miał kilka razy rywala na widelcu, uzyskując w końcu ocenę waza-ari. Jednak chwila nieuwagi kosztowało go zwycięstwo.

Gala została świetnie przygotowana, była to przede wszystkim zasługa trenera KS Gwardia Wrocław, Macieja Zamęckiego. Zawodniczki i zawodnicy otrzymali ładne medale, dyplomy oraz nagrody pieniężne.

Oby za rok zawody były równie atrakcyjne i emocjonujące!

Medaliści:

Kat. 60 kg

1.       Klaudia Kurzej
2.       Aleksandra Zowczak
3.       Agnieszka Ososińska, Marta Ejneberg

Kat. +60 kg

1.       Kamila Wasek
2.       Kamila Pasternak
3.       Emilia Szwiec, Urszula Hofman
 

Kat. 65 kg

1.       Krzysztof Ciesielski
2.       Krzysztof Kiełbus
3.       Bartłomiej Bochniak, Adam Stolarczyk

Kat. 75 kg

1.       Wojciech Jelonek
2.       Paweł Wituś
3.       Łukasz Szewczyk, Damian Szwarnowiecki

Kat. 85 kg

1.       Grzegorz Gajerski
2.       Karol Kurzej
3.       Krzysztof Zamęcki, Patryk Iwaszkiewicz

Kat. + 85 kg

1.       Jakub Wójcik
2.       Maciej Kubicki
3.       Bartłomiej Olczak, Paweł Dudek

Zdjęcia zostaną dodane już niebawem.


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio