»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów i Seniorek
2016-04-24

Podsumowanie Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Europy Seniorów i Seniorek - Kazań 2016

W turnieju indywidualnym honor naszej drużyny uratował Piotr Kuczera kat. - 90 kg zdobywając brązowy medal Mistrzostw Europy pokonując w drugiej rundzie legendarnego Mistrza Olimpijskiego z Aten z 2004 roku ILIADIS, Ilias (GRE) !
Naszemu Damianowi nie udało się przejść eliminacyjnych ponieważ przegrana z WANDTKE, Igor (GER) przy remisie na najmniejszą ocenę w judo, jaką jest kara shido oznacza koniec szans na dalsze walki w turnieju.

Medal Piotra w turnieju indywidualnym w dniu poprzednim przelał szare goryczy naszych drużyn! W turnieju drużynowym startuje 5 kategorii wagowych M (- 66, -73, -81, -90,+90) K (-52, -57, -63, -70, +70).
Drużyna mężczyzn w pierwszym meczu pokonała ekipę z Ukrainy (3:2 dla Polski). Tutaj walczył Damian, który został rzucony i złapany w trzymanie po komendzie Mate. Co powinno oznaczać przerwanie walki i podniesienie walki do pozycji stojącej, natomiast sędziowie po chwili ogłosili trzymanie i przyznali punkty dla przeciwnika. Sytuacja niebywałą szczególnie na tak wysokim poziomie zawodów! Kolejna runda to pojedynek z reprezentacją Azerbejdżanu. Po wyrównanych walkach udaje się wygrać stosunkiem (3:2) co oznacza walki półfinałowe z ekipą Gruzji. Gruzini okazali się na chwile obecną nie do przejścia i zostaje na walka o brązowy medal z reprezentacją Czech. Emocję były ogromne ponieważ każda walka była na wagę medalu. Udało się pierwsze 3 wygrane pojedynki dały nam już w połowie meczu medal. Drużyna męska brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorów.
Drużyna żeńska w pierwszym meczu nasze dziewczyny wygrywają z reprezentacją Węgier (3:2) co dało nam poczucie iż zdobycie medalu w dzisiejszym dniu jest możliwe. Druga runda pojedynek z ekipą Niemiec. Tutaj od początku było wiadomo że będzie ciężko. Od początku trzeba było dawać z siebie wszystko. Stawka tego meczu jest ogromna ponieważ jest to udział w bloku finałowym Mistrzostw Europy. Sukces ogromny mocna drużyna z Niemiec pokonana co daje nam szanse na złoty medal ! Czas na pojedynek z drużyną gospodarzy, Reprezentacja Rosji. Teraz nie było już nic do stracenia. Wiadomo było że mamy medal tylko pytanie z jakiego kruszcu?? Teraz albo wszystko albo nic. Do ostatniej walki w kat. +70kg nie było wiadomo kto sięgnie po ten najcenniejszy medal. Wtedy do walki wychodzi nasza Kasia Furmanek, która w fenomenalnym stylu wykonuje rzut Yoko Tomoe Nage na czyste plecy. Piękny Ippon i jeszcze większa radość oraz przypieczętowanie wygranej na ekipą z Rosji. Drużyna żeńska złoty medal Mistrzostw Europy Seniorek!

Ogromne gratulacje i dziękujemy za wspaniałe emocje w dniu dzisiejszym !!
Pełne wyniki: http://www.ippon.org/eju_sen_teams2016.php


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio