»  KONTAKT

1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.

Sponsor generalny
  Sponsorzy
  Współpraca

« powrót

Puchar Polski Juniorek i Juniorów
2011-03-07

W dniach 5-6 marca w Bochni odbył się Puchar Polski Juniorek i Juniorów. Był to sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, które rozgrywane będą już za miesiąc. Dwaj nasi faworyci Damian Szwarnowiecki i Piotr Płoński nie zawiedli i wygrali rywalizację w swoich kategoriach wagowych. Ponadto w grupie kobiet złoto wywalczyła Emilia Szwiec.

Damian w kategorii do 66 kg pokonał wszystkich zawodników przed czasem i potwierdził swoją pozycję w Polsce. Wraz z Piotrkiem, który zdobył złoty medal w kategorii do 73 kg, mają duże szanse na start w tegorocznych Mistrzostwach Europy.

Złoty medal wywalczyła również Emilia Szwiec w kat. 78 kg. W Bochni miała jedynie dwie walki, które wygrała na Ippon. Na Mistrzostwach Polski droga do złota może być trudniejsza.

Srebro w kategorii powyżej 78 kg wywalczyła Kamila Wasek. Po zwycięstwie z Aldoną Mioduszewską z Łap przegrała walkę z Moniką Bank z Gwardii Opole. Mimo, iż prowadziła walkę na yuko, popełniła błąd i dała się złapać w trzymanie. Dwie kolejne wygrane przed czasem walki dały jej drugą pozycję.

Dwa brązowe medale wywalczyło rodzeństwo - Klaudia i Karol Kurzej. Klaudia w walce półfinałowej przegrała z Dobrowolską Martyną z Warszawy a o brąz pokonała Czarnocką Alicję. Mimo braku formy udało się sięgnąć po medal ale liczymy, że w Mistrzostwach Polski uda się stanąć na najwyższym stopniu podium. Bardzo dobrze zaprezentował się Karol Kurzej, który wrócił na matę po kontuzji kolana i od razu zdobył medal Pucharu Polski. W kategorii 81 kg nie ma murowanego faworyta, więc jeśli solidnie przepracuje marzec, również może pokusić się o lepszą lokatę w trakcie MP.

Piąte miejsca zajęli Jamuła Bruno (73 kg) i Kazimierowicz Kacper (+100). Nie wszyscy mogą swój występ uznać za udany, ale nie była to impreza docelowa. Teraz trzeba skupić się na ciężkiej pracy i na pewno nasza ekipa zapewni nam wspaniałe emocje w trakcie Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów.

Gratulacje dla zawodników i trenerów.

« powrót

Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

projekt i wykonanie: hajime studio