»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
16. Open de la Ville de Bondy
2011-03-12

Grzegorz Gajerski, Maciej Kubicki i Radek Zamęcki wzięli udział w Turnieju Judo w Bondy pod Paryżem. Zawody rozgrywane są corocznie, a oprócz ekip zagranicznych udział biorą wszystkie kluby paryskie. Jest to ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem sezonu we Francji. Zawody obserwował m.in. Pan Waldemar Legień.

Zawody mężczyzn rozgrywane były w kategoriach 66, 76, 86 i powyżej 86 kg. Grzesiek (86 kg) w fazie grupowej miał cztery walki - dwie wygrał, jedną zremisował po czym musiał rozegrać dodatkową walkę o pierwsze miejsce w grupie, którą wygrał na waza-ari i yuko (na rzut uchi-mata i tai-otoshi). W 1/8 wygrał przed czasem, ale w ćwierćfinale po zaciętym boju przegrał na wskazanie sędziowskie 2:1. W fazie pucharowej nie było repasaży więc po porażce uplasował się na piątym miejscu.

W tej samej kategorii wagowej Radek Zamęcki zdobył trzecie miejsce. W fazie grupowej wygrał przed czasem dwie walki. W kolejnej fazie turnieju wygrał 1/8 finału na ippon skutecznie rzucając na tai-otoshi, natomiast w ćwierćfinale na waza-ari zdobywając punkty rzutem o-soto gari. W półfinale jednak przegrał z reprezentantem gospodarzy nieudanie próbując rzut uchi-mata i zakończył zawody na trzecim miejscu.

W najcięższej kategorii wagowej dobrze zaprezentował się Maciej Kubicki. W fazie grupowej wygrał dwie walki skutecznie wykonując technikę yoko-guruma. Przegrał dopiero w ćwierćfinale po kontrowersyjnej decyzji sędziów. Maciek kontrował atak rywala na yuko, jednak zamiast punktów sędziowie zdyskwalifikowali naszego zawodnika. Szkoda, ponieważ walka była wyrównana i można było powalczyć o lepszą lokatę.

Wyjazd udało się zorganizować dzięki pomocy trenera Radosława Miśkiewicza z Akademii Judo Poznań.


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio