»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
Wyjazd do Tokio 2018 już za nami. Jest co wspominać!
2018-03-09

Emocje po wyjeździe do Japonii już trochę opadły. Kilka dni temu wrócili starsi zawodnicy, którzy w Kraju Kwitnącej Wiśni spędzili aż miesiąc (o ich wyjeździe napiszemy więcej za kilka dni).

Przed wyjazdem na obóz do Tokio prawie 40-osobowej grupy było mnóstwo spraw do dogrania zarówno w Polsce, jak i na miejscu. W najważniejszych kwestiach, dotyczących treningów, wyżywienia, zakwaterowania, pomógł nam Antoni Maciołkowski oraz Sebastian Marcinkiewicz. Dziękujemy za pomoc w organizacji, jak i w rozwiązywaniu „bieżących problemów” oraz w kontaktach z Japończykami (a nie jest to takie łatwe!).

Ogromne podziękowania należą się rodzicom, dzięki którym młodzi zawodnicy mogli spełnić swoje marzenia. Dziękujemy sponsorom klubu i indywidualnym: Druck.pl, Agrofoto.pl, Elektrotim, Muszyninaka, Epore oraz cichym sponsorom. Dziękujemy samorządom: Gmina Kobierzyce, Gmina Żórawina, Burmistrz Miasta Oława, Burmistrzowi Sobótki, Gminie Skarbimierz, Gminie Kąty Wrocławskie oraz Miasto Wrocław. Dziękujemy za pomoc Dyrekcji Zespołu Szkół nr XVIII we Wrocławiu oraz wszystkim, którzy przyłożyli rękę do pomocy organizacyjnej oraz finansowej.

Trenowaliśmy w kilku miejscach: kolebce Judo, szkole KODOKAN, w Gimnazjum oraz Liceum Tokai University (Matsumae Judo Juku). Ponadto mieliśmy fascynujące treningi techniczne w Kodokanie (tylko dla naszej grupy). Początkowo zostaliśmy przyjęci uprzejmie, ale z dużym dystansem. Udowodniliśmy, że potrafimy się zachować i zaakceptować „japońskie reguły” w Dojo (hali do treningu), a na macie nie odpuszczamy i przyjechaliśmy jak najwięcej się nauczyć od judoków z Japonii. Po kilku treningach atmosfera się ociepliła i mimo ogromnej zawziętości (i czasami nerwów) w trakcie walk treningowych, wspominamy nowych kolegów z uśmiechem na ustach. Dali nam porządną szkołę JUDO!

Mieliśmy także szczęście uczestniczyć w seminarium z Mistrzem Kashiwazaki, który w czerwcu przyjedzie do Polski!

Przez większość dni mieliśmy czas na zwiedzanie. I wykorzystaliśmy to, chociaż czasami niektórzy narzekali na bolące nogi. Pierwszego dnia pojechaliśmy do wspomnianego wcześniej Kodokanu, zobaczyliśmy sale treningowe oraz Muzeum Kodokanu. Oczywiście nie obyło się bez wizyty w 7-piętrowym sklepie Mizuno! Byliśmy w Ogrodzie cesarskim przy Pałacu Cesarza, zobaczyliśmy Budokan (halę do sztuk walki, wybudowaną specjalnie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 1964 roku, kiedy to pierwszy raz rozgrywano walki Judo), w którym akurat odbywały się zawody Kendo. Byliśmy (nawet kilka razy) w dzielnicy Akihabara, słynącej ze sklepów z elektroniką oraz zabawkami i maskotkami związanymi z grami komputerowymi i filmami dla młodzieży. Ogromne wrażenie zrobiła świątynia Senso-Ji na Asakusa. W Tokio jest bardzo dużo świątyń, które niejednokrotnie wkomponowane między szklane wieżowce. Odwiedziliśmy Shinjuku (gdzie oglądaliśmy Tokio z lotu ptaka), Shibuya (z najsłynniejszym skrzyżowaniem w Tokio) oraz dzielnicę, w której można było obkupić się pamiątkami. Był też czas na relaks – część grupy pojechała do dzielnicy biznesowej Odaiba (wyglądała jak miasto z filmów science-fiction) do  Onsenu, czyli tradycyjnej japońskiej łaźni z ciepłymi basenami i saunami. Furorę zrobił też rollercoaster, który znajdował się na dachu Kodokanu.

Nie da się opisać wszystkich atrakcji, jakie miały miejsce. Podobnie z treningiem – wracając do Polski byliśmy pod dużym wrażeniem umiejętności japońskich dzieci, ich zachowania i podejścia do treningu. Na pewno część naszych Judoków (mamy nadzieję, że wszyscy) postara się przenieść to na treningi w klubie. Ciężko wymagać natychmiastowych efektów na zawodach, ale wierzymy, że większość naszych zawodników zmieniło podejście do sztuki walki, którą trenują, i efekty pojawią się za jakiś czas.

Więcej zdjęć oraz filmów z wyjazdu znajduje się na …

Na koniec dodamy, że kilka osób nie chciało wracać do domu. Ale nie zdradzimy kto…

 

 


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio