»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT

1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.

Sponsor generalny
  Sponsorzy
  Współpraca

« powrót

Słaby występ w Turnieju Nadziei Olimpijskich
2011-05-18

W dniach 21-22 maja w Bielsku-Białej odbywa się Turniej Nadziei Olimpijskich, będący Pucharem Europy Juniorów Młodszych. W tym roku przyjechały reprezentacje 26 krajów, łącznie ponad 400 zawodniczek i zawodników. Polskę reprezentowała na tym turnieju szóstka judoków z MKS Juvenia Wrocław.

Jedyna nasza zawodniczka Urszula Hofman (63 kg) przegrała swoją walkę przed czasem z Rosjanką Dianą Sitokhovą, chociaż według trenera Zbigniewa Zamęckiego, stać ją było nawet na medal w tym turnieju.

Nie lepiej wypadli nasi mężczyźni. W kategorii do 73 kg Arkadiusz Kisielewicz wygrał na yuko swoją pierwszą walkę z reprezentantem Izraela Alonem Azulai. Pojedynek ten kosztował go wiele sił, których zabrakło w starciu z Rosjaninem Temurbekiem Nuralievem. Nie udało się pokonać reprezentanta Rosji i nasz zawodnik pożegnał się z turniejem. W tej samej kategorii wagowej wystąpił Marcin Kwiatkowski, jednak odniósł dwie porażki - najpierw z Francuzem Christem Gengoulem, a następnie z Belgiem Kenzo Bredo.

Liczyliśmy na dobry występ Rafała Kozłowskiego (81 kg), ale nasz reprezentant przegrał pierwszą walkę z Węgrem Zalanem Ohat i odpadł z zawodów. W tej samej kategorii lepiej spisał się Dawid Borkowski, ponieważ pierwszą walkę wygrał na dwa waza-ari ze Słowakiem Filipem Stancelem. Na więcej tego dnia nie było go stać - w drugiej i ostatniej walce przegrał z Holendrem Bernardem Klijustra.

W najcięższej kategorii reprezentował nas aktualny Mistrz Polski Juniorów Młodszych Mateusz Kwiatkowski. W pierwszej rundzie miał wolny los i dopiero w drugiej miał szansę sprawdzenia swoich umiejętności. Długo toczył wyrównany pojedynek z Rosjaninem Ramazanem Ozdoevem, ale w dogrywce walkę przegrał.

Turniej bielski nie może zostać uznany za udany start, ale są to bardzo wymagające zawody. W tym roku poziom sportowy również był wysoki. Nie jest to oczywiście usprawiedliwienie porażek naszych judoków. Aby zaistnieć na Mistrzostwach Europy trzeba wziąć się ostro do pracy, bo czasu na przygotowania mamy coraz mniej.

« powrót

Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

projekt i wykonanie: hajime studio