»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
W MKS Juvenia Wrocław stawiamy na jakość!
2020-02-28

Reforma edukacji i zastąpienie gimnazjów przez ośmioletnie szkoły podstawowe to nie tylko wyzwanie edukacyjne, ale także sportowe. Wielu naszych utalentowanych Judoków trenuje w sekcjach poza Wrocławiem i będąc w 6,7 czy 8 klasie, mają coraz mniej partnerów do treningu i a uczęszczanie 2 razy w tygodniu na godzinne zajęcia można uznać za usprawnianie się i rozwijanie poprzez sport a nie trening sportowy (nawet nie specjalistyczny). Dziecko idące do Wrocławia do gimnazjum rozpoczynało bardziej profesjonalne szkolenie w grupie wiekowej Młodzika. Aktualnie dziecko idące do liceum jest już Juniorką Młodszą lub Juniorem Młodszym i niestety większość dzieci w krótkim czasie rezygnuje z treningów ze względu na zbyt duże obciążenia treningowe (2 treningi po 60 minut a 4-5 treningów po 90-120 minut w tygodniu) lub zderzenie się z przysłowiową ścianą na zawodach z o wiele lepiej przygotowanymi rówieśnikami.

Dostrzegając ten problem, objęliśmy dodatkową opieką szkoleniową dzieci z roczników 2005-2008. Treningi dla tej grupy wiekowej będą odbywać się w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 17 (zajęcia zostały przesunięte, aby dzieci z okolic Wrocławia miały szansę dojechać) w Szkole Podstawowej nr 3 we Wrocławiu (ul. Bobrza 27) oraz w soboty o godzinie 10 w hali przy ul. Młodych Techników 58.

Ćwiczenia ogólnosprawnościowe, wzmacniające, rozciągające oraz technika judo będzie dopasowana do poziomu dzieci, aby robiły jak najszybszy postęp. Za grupę odpowiedzialny jest trener Zbigniew Zamęcki, którego wspiera grupa młodych trenerów naszego klubu. Trenerzy przedstawią rodzicom Młodzików plan startów na 2020 rok, udział we wszystkich wskazanych zawodach jest obowiązkowy. Jest możliwość aby zawodnik lub zawodniczka uczęszczała na zajęcia dwa lub trzy razy w tygodniu do SP 3 oraz dwa razy w tygodniu do swojej sekcji, plan dla każdego zawodnika zostanie ułożony indywidualnie.

Udział w programie nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, rodzice płacą składki miesięczne do trenerów z sekcji, do których chodzili dotychczas. Dodatkowe opłaty mogą być związane z większą liczbą startów.

MKS Juvenia Wrocław jest klubem, którego trenerzy stawiają na jakość treningów i zależy nam aby w przyszłości nasi zawodnicy osiągali sukcesy sportowe. Troska o rozwój dzieci naszego klubu, w szczególności z sekcji poza Wrocławiem, był motorem napędowym powyższego rozwiązania. Mamy nadzieję, że rodzice poprą nasz pomysł i wspólnie będziemy wspierać naszych młodych sportowców!


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio