»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

Już jutro rozpoczną się Europejskie Igrzyska Studentów
2018-07-23

 Już jutro ruszają Europejskie Igrzyska Studentów. Zawody będą rozgrywane w mieście Coimbra w Portugalii. Startować będą zawodnicy KS Gwardia Wrocław: Marek Wawrzkiewicz, Arek Makarewicz, Damian Szwarnowiecki oraz Sebastian Marcinkiewicz oraz byli judocy naszego klubu: Ula Hofman oraz Rafał Kozłowski.

Całej Reprezentacji życzymy powodzenia!  


Akademickie Mistrzostwa Europy
2018-07-10

 Już za niespełna dwa tygodnie w Coimbra w Portugalii odbędą się Akademickie Mistrzostwa Europy. W zawodach wezmą udział zawodnicy KS Gwardia Wrocław: Marek Wawrzkiewicz (60kg), Arek Makarewicz (66kg), Damian Szwarnowiecki (81kg) oraz Sebastian Marcinkiewicz (81kg). Ponadto w zawodach wezmą udział byli judocy z naszego klubu, Rafał Kozłowski (90kg) oraz Ula Hofman (70kg).

Akademickie Mistrzostwa Europy to cykl sportowych imprez przeznaczonych dla akademickich reprezentacji uczelni z całej Europy. Organizowane są na zlecenie Europejskiej Federacji Sportu Studenckiego (EUSA) przez narodowe federacje sportu studenckiego lub uczelnie różnych krajów. Pierwsza edycja tych zawodów odbyła się w roku 2001. Od 2012 zmienia się formuła mistrzostw EUSA. Co dwa lata (na przemian z rozgrywanymi w latach nieparzystych mistrzostwami w poszczególnych sportach) organizowane są Europejskie Igrzyska Studenckie. Nominacje na Akademickie Mistrzostwa Europy uzyskują najlepsze zespoły mistrzowskich zawodów AZS (AMP, MP AZS) w danym sezonie.

"W 2017 miałem pierwszy raz możliwość wzięcia udziału w European University Championships  organizowanym przez EUSA - European University Sports Association. Udział w zawodach i możliwość reprezentowania Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu jak i kraju jest rzeczą bezcenną. Była to wspaniała przygoda, którą będę z uśmiechem wspominał z roku na rok. Ambicje na najbliższy rok medal na European University Games  - Coimbra 2018." - kilka słów Arkadiusza Makarewicza o starcie w zawodach.

Pełny wywiad dostępny jest na www.eusa.eu/media/eusa-insider/arkadiusz-makarewicz

Powodzenia!


Dziękujemy firmie ZONTI
2018-07-05

Dziękujemy firmie ZONTI sp. z o.o. za wsparcie sekcji Judo w Tyńcu Małym. Dzięki pomocy finansowej, dzieci otrzymają dofinansowanie do obozu oraz startów w zawodach w nowym roku szkolnym. Cieszymy się, że są wśród nas osoby, które bezinteresownie wspierają sport dzieci i młodzieży!

Dziękujemy!!


Siódme miejsce Mistrzostw Europy Julii Jaroszewskiej
2018-07-05

 Julka stoczyła 4 walki, dwie wygrała i dwie przegrała. W pierwszej rundzie pokonała przed czasem Rumunkę Marin przez rzut tomoe-nage. W kolejnej rundzie zmierzyła się z późniejszą Wicemistrzynią Europy, Rosjanką Kariakina. Walka była wyrównana, Julka miała przewagę techniczną (shido dla przeciwniczki) ale została rzucona na Ippon przez rzut poświęcenia.

W repasażach szybko wygrała przez duszenie z 13. zawodniczką rankingu EJU, rozstawianą Czeszką Svobodova. W kolejnym pojedynku zabrakło doświadczenia startowego i poprzez rzut w końcówce walki Julka została pokonana przez późniejszą brązową medalistkę, Słowenkę Lobnik.

Był to bardzo udany występ, chociaż niewiele zabrakło żeby walczyć o medal. Jest to przykład, że ciężką pracą można osiągnąć sukcesy sportowe.

Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do udanego sezonu zawodniczki, w szczególności trenerom, koleżankom i kolegom z maty oraz fizjoterapeutom.

Jedyny Polak, który zdobył medal (brązowy) to Wojtek Kordyalik. Gratulacje dla zawodnika i trenera Darka Tabisza. 


Damian Szwarnowiecki trenuje w Azerbejdżanie
2018-07-05

Po obozie Kadry Narodowej Seniorów, który odbył się w Giżycku, Damian Szwarnowiecki poleciał do Azerbejdżanu, gdzie ma trenować z jedną z najmocniejszych Reprezentacji w Judo na świecie. Jest to jeden z etapów przygotowań do kwalifikacji olimpijskich. 

Czekamy na wieści od Damiana, życzymy powodzenia i uniknięcia nawet najdrobniejszych kontuzji! 


Sebastian Marcinkiewicz Mistrzem Europy KURES
2018-07-05

Sebastian Marcinkiewicz zdobył tytuł Mistrza Europy KURES w kat. 82 kg. Jest to historyczny sukces, ponieważ były to pierwsze Mistrzostwa Europy w tej sztuce walki. Piąte miejsce zajęli Miłosz Pękala oraz Patryk Kastner. 

80 zawodników z 21 krajów stanęło do walki o medale. Startowali między innymi Gruzini, silni Ukraińcy, do tego Turcy, Azerowie, Ormianie i zawsze wymagający Rosjanie. Było pięknie i oprawa turnieju była wręcz fantastyczna, Trochę pogoda pozmieniała program zawodów ( burza) i jako że impreza pod chmurka musieliśmy wszystko przeczekać. Blok finałowy odbył się bez przeszkód i nawet doczekaliśmy się gorącego dopingu wczasowiczów z Polski! 

Jest to prężnie rozwijająca się dyscyplina sportu dzięki zaangażowaniu Rafała Marcinkiewicza, Unkasa Gałek oraz Bartka Zamęckiego. 

Gratulujemy!


Julia Jaroszewska Reprezentantką Polski na Mistrzostwa Europy!
2018-06-18

Julia Jaroszewska za dwa tygodnie weźmie udział w Mistrzostwach Europy Juniorek Młodszych, które odbędą się w Sarajewie. Zawodniczka startuje w kat. 70 kg. W tym roku zdobyła m.in. Wicemistrzostwo Polski oraz V miejsce w Pucharze Europy.
Trzymamy kciuki! 


Pierwsze Mistrzostwa Polski Kures
2018-06-18

 Pierwsze Mistrzostwa Polski Seniorów w KURES miały miejsce w ten weekend w Sobótce. Startowali także Judocy z naszej sekcji.  Gratulacje dla zawodników i organizatorów, zawody miały oprawę godną Mistrzostw Polski. 

Kilku zawodników z naszego klubu reprezentować będzie Polskę na Mistrzostwach Europy w Kures. Są to: Patryk Kastner, Sebastian Marcinkiewicz i Miłosz Pękala.

Trenerem Kadry jest Bartłomiej Zamęcki. 

Gratulacje!


Wicemistrzostwo Polski Drużyny Juniorek Młodszych
2018-06-02

Dziś kilka słów o Drużynowych Wicemistrzyniach Polski Juniorek Młodszych...


Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych!
2018-06-02

W niedzielę drużyna Juniorów Młodszych wywalczyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski! 🏆

Wygraliśmy 4 mecze, nie przegrywając ani jednego. Najtrudniejszy pojedynek mieliśmy na początku, walcząc z JUDO AZS Opole. Z tym zespołem przegraliśmy rok i dwa lata temu. Tym razem było lepiej - pokonaliśmy rywali 4-3!
W drugim meczu zmierzyliśmy się z GKS Czarni Bytom (wynik 5-2), w trzecim z Klub Sportowy Judo Gwardia Koszalin (wynik 6-1) i w ostatnim meczu z drużyną Start Radom (6-1). Bardzo cieszą wygrane walki z zawodnikami, z którymi nasi Judocy przegrali w zawodach indywidualnych. Oprócz dobrego wyniku, nasi zawodnicy pokazali piękne Judo i większość walk wygrali przed czasem. Dziękujemy za wsparcie drużyny dwóm zawodnikom, którzy dołączyli do naszej drużyny: Maciej Szynalski (WKS Śląsk Wrocław) oraz Dominik Król (UKS JUDO Wolbrom)...


6 medali Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
2018-06-01

Zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Judo, czyli Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek Młodszych. MKS Juvenia Wrocław wygrał klasyfikację generalną mężczyzn i zajął 3 miejce w kobietach. Jest to zasługa naszych zawodniczek i zawodników, którzy wywalczyli 6 medali. Były łzy szczęścia ale także chwile zawodu. Wracamy zadowoleni ale z lekkim niedosytem. Nasi zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani i oddali serce na macie. Wyniki indywidualne:


🥇Arek Waniszewski
🥈Julka Jaroszewska
🥈Olek Raczek
🥉Oliwia Woźniczka
🥉Dawid Hypta
🥉Wiktor Pigułeczka


V miejsce: Igor Błaszczak, Cezary Kotwicki
VII miejce: Łukasz Lenkiewicz, Kasia Demska, Wiktor Owsiany.
Gratulacje dla zawodników oraz trenerów: Zbigniew Zamęcki, Radosław Zamęcki, Bartłomiej Bochniak, Patryk Jamiński oraz Bartłomiej Zamęcki. Dziękujemy także trenerowi Adamowi Mazurkiewiczowi za przygotowanie zawodników.
W klasyfikacji województw Dolny Śląsk zajął drugie i trzecie miejsce w rywalizacji mężczyzn i kobiet. Gratulujemy także medalistom i trenerom z Dolnego Śląska!

Dziękujemy sponsorom:
Muszynianka
Strefa Zdrowia Muszynianki
druck.pl
AgroFoto
www.epore.plKolejny sukces na Pucharze Polski Seniorów i Seniorek!
2018-05-27

Duże brawa dla zawodniczek MKS Juvenia Wrocław za ogromną wolę walki o podium Pucharu Polski! Gratulacje należą się również dla Radka Stroki i Arka Makarewicza za emocjonujące walki i widowiskowe rzuty na ippon...


BMK Centrum Rehabilitacji
2018-05-24

Sport to nie tylko sukcesy ale także niestety kontuzje. Bardzo często nasi zawodnicy i zawodniczki wracają zdrowi na matę dzięki pomocy specjalistów z BMK Centrum Rehabilitacji. Bardzo profesjonalna opieka dla wyczynowych sportowców, amatorów, ale także osób, które nie ćwiczą z powodów problemów zdrowotnych. Polecamy!!


Piąte miejsce Julii Jaroszewskiej w Pucharze Europy
2018-05-20

Życiowy sukces osiąfnęła dziś Julia Jaroszewska, która wywalczyła piąte miejsce w Pucharze Europy Kadetek. Zawody kończy z niedosytem, bo dziś walczyła bardzo dobrze i stać ją było na medal! Julka wygrała trzy walki (z Reprezentantkami Włoch, Austrii i Słowenii), przegrała w drugiej rundzie z Rosjanką oraz w walce o brązowy medal ze Słowenką. Po problemach zrowotnych wróciła na matę bardzo zdeterminowana i dobrze przygotowana. Dzięki dzisiejszemu sukcesowi ma połowiczną kwalifikację do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Bośni i Hercegowinie.

Cała drużyna naszego klubu zaprezentowała się bardzo dobrze. Widać postępy oraz "adaptację" na zawodach tej rangi. Nasi zawodnicy coraz częściej wygrywają pojedynki i prowadzą wyrównane walki.

Dawid Hypta zajął miejsce dziewiąte, dochodząc do ćwierćfinału. Później jednak przegrał dwa pojedynki i nie przebił się do pierwszej "siódemki" turnieju. 

Reszta zawodniczek i zawodników nie zajęło czołowych miejsc. Po jednym pojedynku wygrali: Olek Raczek i Oliwia Woźniczka. Na wyróżnienie za dobre walki zasługują także Arek Waniszewski, Paulina Zarychta, Igor Błaszczak i Oliwia Szczepanowska.

Teraz czas na dwudniowy camp z najlepszymi zawodnikami z Europy i za dwa tygodnie najważniejsza impreza w roku - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych).

Dziękujemy za pomoc sponsorom:
Agrofoto.pl

Muszynianka

Druck.pl

Epore


5 medali Mistrzostw Polski Masters!
2018-05-12

5-cio osobowa grupa Judoków reprezentowała nas na Mistrzostwach Polski. Wszyscy wracają z medalami, w tym 3 osoby z tytułem Mistrza Polski Masters! Ogromne gratulacje! W tym roku pierwszy raz zawody rozegrano w Kielcach, frekwencja była niższa niż w ostatnich latach (również w naszej ekipie), mimo dużych starań organizatorów.

Na co dzień medaliści ćwiczą w sekcji Judo dla dorosłych przy ul. Poznańskiej w poniedziałki i środy od 20:20, zapraszamy nie tylko byłych zawodników, ale także osoby, które chcą zacząć przygodę z Judo od samego początku!

Wracamy do treningów, świętować będziemy po egzaminach w czerwcu 


« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 »
 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio