»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

Ranking Młodziczek i Młodzików MKS Juvenia Wrocław
2017-11-06

W zakładce do pobrania dostępny jest pełny ranking młodziczek i młodzików na 6 listopada. W Juniorkach Młodszych zwycięstwo jest przesądzone, Kinga Klimczak jest nie do doścignięcia, ale w chłopakach rywalizacja toczyć się będzie do ostatniego turnieju! Przypominamy, że zwycięzcy otrzymają bilety lotnicze do Tokio od firmy Druck.pl!

Mogą się wkraść pewne drobne błędy. Jeśli zawodnik lub zawodniczka ma wpisane 0 punktów w zawodach, w których w ogóle brak udział, to prosimy o wysłanie na maila kontakt@zabawajudo.pl informacji o miejscu lub udziale w zawodach. 


Obóz zimowy w Borowicach
2017-11-06

W zakładce obozy na stronie www.zabawajudo.pl zamieszczamy informacje dotyczące obozu zimowego w Borowicach, w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z trenerami. Ilość miejsc mocno ograniczona więc prosimy o szybkie podejmowanie decyzji. 

Jest to obóz sportowy Judo i osoby, którym treningi sprawiają radość i mają predyspozycje żeby osiągnąć sukces sportowy, na pewno będą zadowolone. 

Jedzie z nami ekipa z klubu OKAY Opole więc na pewno będziemy mieć treningi na wysokim poziomie! 

Serdecznie polecamy!


Kolejny świetny występ naszych Kadetów!
2017-11-05

Zdobywając 9 medali wygraliśmy klasyfikację drużynową Pucharu Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Bytomiu. Był to Memoriał Józefa Wiśniewskiego, wieloletniego trenera i działacza Polskiego Związku Judo. Nasi Judocy potwierdzili swoją pozycję i podobnie jak tydzień wcześniej, wywalczyli aż 9 medali (2 złote, 2 srebrne, 5 brązowych). Za tydzień jedziemy do Gdynia, a za dwa Julka Jaroszewska i Dawid Hypta walczyć będą w Pucharze Europy.

Wszystkie wyniki dostępne są poniżej. Gratulacje dla zawodników ale także trenerów, którzy prowadzą tę grupę: Zbigniewa Zamęckiego, Bartłomieja Zamęckiego, Radosława Zamęckiego, Bartłomieja Bochniaka, Patryka Jamińskiego oraz Adama Mazurkiewicza! Widać efekty wspólnej pracy i zaangażowania całej grupy trenerów, zawodników i rodziców.

Dziękujemy także naszym sponsorom:
Muszynianka

Epore (www.epore.pl)

Druck.pl

Agorfoto.pl

Centrum Sportowo-Rekreacyjne Krakowska 98 

gwardiajuvenia.pl/wynik.php


Ranking Juniorów Mł.
2017-11-03

 W zakładce do pobrania podajemy aktualny ranking klubowy Juniorek i Juniorów Młodszych. Zostały jeszcze 2 Puchary Polski, za zwycięstwo w każdym z nich można uzyskać 105 punktów. 

Przypominamy, że zwycięzcy rankingów Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych otrzymają bilet lotniczy do Tokio ufundowany przez firmę Agrofoto!

W turnieju startują także nasze Młodziczki i Młodzicy. Ranking zostanie opublikowany po weekendzie. Także w tej grupie wiekowej najlepsi otrzymają bilety do Tokio, ufundowane przez firmę Druck.pl

Jest o co walczyć!! 


Zawody dzieci
2017-11-03

W zakładce do pobrania znajduje się plik Kalendarz_2017.doc.

Są tam zamieszczone zawody dzieci do końca grudnia. 

Zachęcamy do udziału, każdy start ma znaczenie w klasyfikacji końcowej rankingu klubowego!

Powodzenia! 


9 medali Pucharu Polski, udany występ w Poznaniu!
2017-11-03

W sobotę uczestniczyliśmy w Memoriale Jigoro Kano w Poznaniu, którego organizatorem jest Akademia Judo. W zawodach w Warszawie drużynowo zajęliśmy 3 miejsce. W Poznaniu wywalczylismy 7 medali:
Złoci medaliści : Karolina Staszewska, Kacper Kurpiel, Bartek Chwistek
Srebrni: Hania Odrowąż-Wilkońska
Brązowi: Ignacy Przybylski, Wiktoria Cynk i Kacper Cielecki
IV miejsce: Pola Pączków

V miejsce: Ola Sznajder, Maja Szymańska, Hania Wiśniewska, Damian Widzewicz. 

Drugi dzień zmagań w Poznaniu to Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych oraz zawody Młodzików i Młodziczek w Memoriale Jigoro Kano.

Nasza ekipa zaprezentowała się kapitalnie. W Pucharze Polski zdobyliśmy 9 medali!

W grupie Młodzików i Młodziczek też było dobrze:
🥇Szymon Ciąglewicz
🥈Patryk Grzegorczyk 
🥉Piotr Chwistek, Tomasz Gąciarz, 
V miejsca: Szymon Trzmiel, Wiktoria Bilińska
Po dwóch dniach zmagań w klasyfikacji generalnej zajęliśmy 3 miejsce.


Kolejny turniej z cyklu IJL (International Judo League)
2017-10-29

Kolejny turniej z cyklu IJL za nami główna role odegrały nasze młodziczki wygrywając 5 złotych medali !
Turniej kończymy w następujący sposób
6 złotych
2 srebrne
3 brązowe
3 piąte
Co dało na 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej :)

Dziękuje za miłe przyjęcie i świetnie zorganizowany turniej Dla Tomka Staskiewicza i całej Judo Pandy !!


Kreatywnych mamy Judoków, prawda?
2017-10-29

Konkurs organizowany przez Polski Związek Judo z okazji Światowego Dnia Judo (28 października w dniu urodzin Jigoro Kano). Kreatywnych mamy Judoków, prawda?

#odwaznyjudoka #pzjudo #worldjudoday

Muszynianka
Strefa Zdrowia Muszynianki
AgroFoto
druck.pl
www.epore.pl
Centrum Sportowo-Rekreacyjne "Krakowska 98"


Prosimy o głos! Wystarczy krótka chwila żeby pomóc naszym sekcjom!
2017-10-29

Sekcja Judo MKS Juvenia Wrocław oraz KS Gwardia Wrocław dołączyły do programu SPORTBONUS. Do wygrania m.in. vouchery na sprzęt sportowy. Wystarczy podać imię i maila i zagłosować. Proste? Jasne, że proste. Prosimy o przesyłanie informacji swoim kolegom, koleżankom, rodzicom i facebookowym znajomym. Głosujemy na oba projekty!

MKS Juvenia Wrocławhttps://www.sportbonus.pl/klub/mks_juvenia_wroclaw-1364


KS Gwardia Wrocław https://www.sportbonus.pl/klub/ks_gwardia_wroclaw-1367

Bardzo prosimy o głos na jedną z naszych sekcji Judo. Niestety jedna osoba może oddać głos jedynie na jedną sekcję. Prosimy o zachęcanie do głosowania swoich znajomych. Możemy wygrać m.in. pieniądze na sprzęt sportowy. Zajmuje to krótką chwilę!


Takie rzeczy tylko w sekcji przy ul. Bobrzej!
2017-10-26

Pod nieobecność trenera Zbigniewa Zamęckiego w Szkole Podstawowej nr 3 we Wrocławiu zajęcia prowadzą Sebastian Marcinkiewicz, Mistrz Polski Juniorów, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy, oraz Stefania Kotwicka, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, siódma zawodniczka Mistrzostw Europy. Takie rzeczy tylko w sekcji przy ul. Bobrzej!


Mistrzostwa Świata w Kazakh Kuresi
2017-10-26

W ten weekend ma miejsce jeszcze inna międzynarodowa impreza sportowa - Mistrzostwa Świata w Kazakh Kuresi. Polskę reprezentować będzie m.in. Miłosz Pękala, Michał Pańko oraz Karol Kurzej (wszyscy zawodnicy KS Gwardia Wrocław). Trenerem-selekcjonerem jest Bartłomiej Zamęcki.

Trzymamy kciuki!


Dwa medale Pucharu Polski Masters
2017-10-23

 Dwie Judoczki z naszej sekcji dla dorosłych wywalczyły medale Pucharu Polski w Krakowie. Warto dodać, że obie zaczęły ćwiczyć Judo w naszej sekcji od początku w dorosłym wieku. Czyli można osiągać sukcesy w grupie Masters nawet, jeśli ktoś wcześniej nie próbował swoich sił w Judo!

Ilona Tatarowska wygrała Puchar Polski, Magda Tomaszek zajęła drugie miejsce.

Do zobaczenia na treningu!

Gratulujemy! 


Mistrzostwa Świata Juniorek i Juniorów
2017-10-23

 Dwoje Reprezentantów naszej sekcji startowało w Mistrzostwach Świata Juniorek i Juniorów w Zagrzebiu. Mimo, iż nie zdobyli medali, można napisać o dobrym występie.

Sebastian Marcinkiewicz (KS Gwardia Wrocław) wygrał dwie walki - z Włochem i Bośniakiem i w 3 rundzie przegrał z Niemcem Gramkow, który ostatecznie zdobył medal. W tym roku Sebastian zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów, startował także w Mistrzostwach Europy.

Ania Dąbrowska wygrała z Marokanką, po czym w kolejnej rundzie uległa późniejszej brązowej medalistce KIM z Korei. Zawodniczka MKS Juvenia Wrocław jest aktualną medalistką Mistrzostw Polski Seniorek oraz Juniorek. Będzie startować w grupie Juniorek także w przyszłym sezonie!

Dziękujemy obu zawodnikom za emocje, których nie zabrakło. Życzymy sukcesów w przyszłości.


Zawody w ten weekend
2017-10-23

W ten weekend jedziemy na zawody do Warszawy oraz Poznania. 

W sobotę w Warszawie odbywa się kolejny turniej w ramach ogólnopolskiej International Judo League, organizatorem jest Judo Panda Warszawa. Za turniej odpowiedzialny jest trener Patryk Jamiński oraz Bartłomiej Bochniak.

W sobotę w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Memoriału Jigoro Kano w Poznaniu. Komunikat znajduje się w zakładce do pobrania. Za wyjazd odpowiedzialny jest trener Radosław Zamęcki. 

W obu turniejach udział wziąć mogą jedynie osoby wyznaczone przez trenerów. 

W niedzielę odbywa się w Poznianu Turniej Młodzików w ramach Memoriału Jigoro Kano oraz Puchar Polski Juniorów Młodszych. Wyjazd autokarem z ul. Poznańskiej o godzinie 5:45. Koszt Młodzików to 85 złotych, Juniorzy Młodsi startowe mają opłacone z klubu, opłacają transport - 45 złotych.

Trzymamy także kciuki za zawodników KS Gwardia Wrocław, którzy walczyć będą w Lidze Seniorów w Warszawie!


Książka "JUDO nie tylko dla dzieci"
2017-10-23

 Otrzymaliśmy dostawę kolejnych książek "Judo nie tylko dla dzieci". Książki można zamawiać u trenerów, koszt 40 złotych.

Takiej książki dla dzieci na temat judo jeszcze nie było! „Judo nie tylko dla dzieci” autorstwa Krzysztofa i Bogusława Wiłkomirskich to pozycja, która w niezwykle prosty a zarazem ciekawy sposób, przedstawia najważniejsze elementy sztuki walki jaką jest Judo.

Czytając książkę nabiera się przekonania, że Judo to sztuka życia, coś więcej niż tylko sport.

W książce można znaleźć wiele informacji dotyczących genezy Judo wraz z umiejscowieniem jej w historii Japonii, ciekawostek z życia założyciela Profesora Jigoro Kano, pierwszej szkoły Judo Kodokan (wraz z wyjaśnieniem samego terminu) oraz Kraju „Kwitnącej Wiśni” (kto czytał to wie skąd wzięła się ta nazwa i jakie znaczenie dla Japończyków mają kwiaty wiśni).

Bardzo dużo uwagi poświęca się kulturze judo – jaki należy mieć stosunek do swojego partnera, jak zachować się na macie, wyjaśnia pozytywne konsekwencje udziału w rywalizacji sportowej, zasady judo oraz efekty systematycznego treningu.

Ale nie może obejść się bez zagadnień technicznych, m.in. wyjaśnienia gradacji stopni judo, opisu stroju „Judogi”, objaśnienia zasad walki sportowej czy też przedstawienia kilku podstawowych technik oraz sposobów bezpiecznego padania. Na końcu książki znajduje się słowniczek z wyjaśnieniem znaczenia kilku japońskich słówek.

Wszystkie te zagadnienia są wyjaśnione w bardzo jasny sposób, w czym pomagają ciekawe rysunki autorstwa Jarosława Kajdana.

Jeśli nie wiecie co dosłownie oznacza słowo „Kodokan”, która cyfra w Japonii jest pechowa lub którego Dana ma trener z biało-czerwonym pasem, warto poczytać książkę „Judo nie tylko dla dzieci”. 


« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 »
 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio