»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

Nowa sekcja Judo we Wrocławiu - SP 50
2017-09-01

Nowa sekcja judo w centrum miasta - Szkoła Podstawowa nr 50. Polecamy także dzieciom, które wcześniej ćwiczyły Judo. Zajęcia prowadzi doświadczony zawodnik i trener, Mariusz Janicki, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, medalista Mistrzostw Europy i Świata Wojska, obecnie Żołnierz Zawodowy Wojska Polskiego! Posiada stopień 2 DAN.

Godziny zajęć podane są w zakładce nasze sekcje.

Numer kontaktowy do trenera: 504 908 498.

Prosimy o przekazywanie informacji dalej 


Agata Ozdoba brązową medalistką Mistrzostw Świata!
2017-08-31

 Damian Szwarnowiecki wygrał jedną walkę na Mistrzostwach Świata Seniorów w Budapeszcie. W dogrywce rzucił na plecy rywala z Portugalii. W regulaminowym czasie walki obaj zawodnicy wykonali po jednym skutecznym ataku ocenionym na waza-ari (Damian już w pierwszej akcji zdobył punkty). W drugiej rundzie wyszedł na matę naprzeciwko Holendra De Wit, który jest wiceliderem światowego rankingu i po wyrównanej walce nieznacznie uległ (na jedno waza-ari).

Ogromny sukces odniosła Agata Ozdoba, która wywalczyła brązowy medal, po drodze pokonując świetne zawodniczki, m.in. Włoszkę Gwend, Szwedkę Hermansson, Brazylijkę Quadros czy wreszcie o medal Niemkę Trajdos. W półfinale dopiero w dogrywce uległa Wicemistrzyni Olimpijskiej oraz Mistrzyni Świata Francuzce Clarisse Agbegnenou. Dotychczas największym sukcesem Agaty był medal Mistrzostw Europy.

Gratulacje dla zawodniczki i trenerów!


Ruszamy z treningami we Wrocławiu
2017-08-26

 Zaczynamy treningi we Wrocławiu. W zbliżającym się tygodniu treningi będą odbywać się w hali KS Gwardia Wrocław, w poniedziałek, środę i piątek o 18 mamy trening na macie. We wtorek i czwartek zajęcia na siłowni z trenerem Adamem (pierwsza grupa 17:45, druga o 19). 

Pierwsze zajęcia odbędą się 28 sierpnia.

W zajęciach mogą brać udział zawodnicy od grupy Młodzika.

Od 4 września (poniedziałek) wracamy do swoich grup wg następującego grafiku:

poniedziałek - Gwardia g. 18:00 (zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2000 i starsi oraz wyznaczone młodsze osoby)

środa - ul. Poznańska, g. 16:00 grupa młodsza, g. 18:00 grupa starsza

piątek - Gwardia, g. 18:00 (jak w poniedziałek)

sobota - Gwardia lub Poznańska, g. 10:00 (jeszcze będzie to ustalone).

wtorek i czwartek siłownia w dwóch grupach (zgodnie z ustaleniami trenera Adama).

Do zobaczenia na treningu.


Próbne zajęcia w Wojszyckiej Akademii Talentów
2017-08-24

 W nowym roku szkolnym jako pierwsza rusza sekcja w Wojszyckiej Akademii Talentów, przy ul. Pawiej we Wrocławiu, gdzie treningi prowadzi trener Krzysztof Kiełbus. 31 sierpnia odbędą się otwarte bezpłatne zajęcia. Warto spróbować!!

Trener Krzysztof Kiełbus już przyjmuje zapisy (pod adresem: Krzysztof.Kielbus93@gmail.com), zarówno od osób które trenowały w ubiegłym roku jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Judo. 31.08 o godz. 16.00 odbędą się bezpłatne otwarte zajęcia. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.


Moc emocji na arenie międzynarodowej!
2017-08-24

Będzie się działo w najbliższych tygodniach!

Damian Szwarnowiecki odebrał już nominację na Mistrzostwa Świata Seniorów w Judo, które w poniedziałek rozpoczną się w Budapeszcie. Damian walczyć będzie w czwartek a na jego drodze stanie aż 72 zawodników, w tym siedmiu na ośmiu najlepszych zawodników z rankingu światowego! 

W Mistrzostwach Europy Juniorów startować będzie Sebastian Marcinkiewicz oraz Anna Dąbrowska, a Patryk Kastner będzie ponadto reprezentować Polskę w drużynie.

Drugi weekend września to także Puchar Europy w Bratysławie, gdzie powołano kilku Gwardzistów, m.in. Mistrza Polski Młodzieży Miłosza Pękalę, który walczy o Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

Trzymamy kciuki, bieżące informacje można znaleźć na naszym facebooku: web.facebook.com/JudoGwardiaJuvenia/


Wyjazd do Gruzji
2017-08-24

Kilkoro naszych zawodniczek i zawodników poleciało do Gruzji na międzynarodowy camp. Część z nich to Młodziczki i Młodzicy, którzy przygotowują się do Mistrzostw Polski, część to starsi zawodnicy, którzy podnoszą swoje umiejętności techniczne i walczyć będą w Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów. Trenerem naszej ekipy jest Patryk Jamiński. Czekamy na wieści z Gruzji!


Ranking Młodziczek i Młodzików MKS Juvenia Wrocław
2017-08-11

 Podajemy zaktualizowany ranking klubowy w grupie Młodziczek i Młodzików. 
Na razie w grupie Młodziczek prowadzi medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Kinga Klimczak.
W grupie Młodzików prowadzi Alex Pitner. Oboje są zawodnikami trenera Patryka Jamińskiego...


Mamy Akademickiego Mistrza Europy !
2017-07-29

Emocje na najwyższym poziomie do samego końca podczas Akademickich Mistrzostw Europy w Judo. Duże brawa i gratulacje dla naszych reprezentantów!
Wyniki:
Rafał Kozłowski kat.-90kg złoty medal 🏅
Urszula Hofman kat.-70kg srebrny medal 🏅
Arkadiusz Makarewicz kat.-66kg po dwóch walkach eliminacyjnych niestety odpadł z turnieju.

Brawa!


Aktualny ranking Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych
2017-07-21

 Zamieszczamy ranking klubowy Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych po pierwszym półroczu.

Warto dodać, że część naszych zawodników została powołana do Kadry Narodowej na okres lipiec-grudzień 2017, a są to:

Katarzyna Demska
Julia Jaroszewska
Oliwia Woźniczka
Paulina Woźniak
Marcelina Palow
Szymon Strojec
Igor Błaszczak
Arek Waniszewski

Pełny ranking podany jest w zakładce do pobrania

poniżej podajemy najlepszą dziesiątkę Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych

Demska Katarzyna 2002 434
Woźniak Paulina 2000 353
Jaroszewska Julia 2001 331
Kinga Klimczak 2004 313
Woźniczka Oliwia 2002 223
Palow Marcelina 2000 203
Kawecka Aleksandra 2000 178
Zarychta Paulina 2002 136
Szczepanowska Oliwia 2003 23
Błaszczak Igor 2002 381
Strojec Szymon 2000 338
Cwek Emil 2000 213
Raczek Aleksander 2002 181
Piasecki Jakub 2000 178
Zender Piotr 2002 171
Waniszewski Arkadiusz 2001 171
Kotwicki Cezary 2001 123
Owsiany Wiktor 2002 90
Kopeć Piotr 2002 81
 


Arek Makarewicz walczyć będzie w Akademickich Mistrzostwach Europy
2017-07-21

 Już na początku przyszłego tygodnia w Coimbrze w Portugalii odbędą się Akademickie Mistrzostwa Europy. W zawodach udział wezmą Arkadiusz Makarewicz oraz Ula Hofman i Rafał Kozłowski.

Trzymamy kciuki! 


Pozdrowienia z obozu Kadry Wojewódzkiej
2017-07-21

 Młodzi zawodnicy mają z kogo brać przykład! Pozdrowienia z Chłapowa! 

Trenujemy ciężko, dziś ostatni dzień obozu. Część zawodników wraca żeby trenować w domu (mamy nadzieję) a część zostaje już do końca wakacji. Kolejny obóz za dwa tygodnie! 


Relacja z pierwszego obozu dzieci w Chłapowie
2017-07-21

 Pierwszy obóz dzieci już za nami, niedługo drugi turnus. Przypominamy, że wyjazd jest o godzinie 7:00 w niedzielę 23 lipca z parkingu przy Wzgórzu Andersa. 

Zachęcamy do przeczytania relacji z obozu dzieci w lipcu!...


Sukcesy na Światowych Igrzyskach Dzieci w Kownie
2017-07-21

 Aż 4 medale przywiozła z Międzynarodowych Igrzysk Dzieci 11-osobowa drużyna sportowców z Wrocławia, wszystkie zdobyli judocy Juvenia Wrocław.

Międzynarodowe Igrzyska Dzieci (International Children`s Games) to największa na świeice impreza sportowa dla dzieci do lat 15. Tym razem odbyła się w Kownie. Brali w niej udział przedstawiciele 90 miast z całego świata, m.in. Chin, Izraela, Meksyku, Niemiec, Australii, Chorwacji i Polski.

Z Wrocławia na igrzyska pojechała 11-osobowa reprezentacja skompletowana przez Szkolny Związek Sportowy na zlecenie Biura Sportu i Rekreacji we wrocławskim ratuszu. Młodzi zawodnicy wrócili ze sporymi sukcesami, szczególnie w judo. 

  • Patryk Jamiński - trener

  • Kinga Klimczak (złoty medal)

  • Kinga Kniter (srebrny medal)

  • Wiktor Pigułeczka (brązowy medal)

  • Alex Pitner (brązowy medal)

  • Oliwia Szczepanowska (5 miejsce) 

Trener Patryk Jamiński i młodzi zawodnicy odbierali podziękowania od Piotra Mazura, dyrektora Biura Sportu i Rekreacji w Urzędzie Miejskim. Oprócz podziękowań zawodnicy dostali nagrody i gadżety The World Games 2017. Wrocław zapowiedział, że już kompletuje drużynę na kolejne igrzyska dzieci, które odbędą się w Izraelu.Damian Szwarnowiecki powołany na Mistrzostwa Świata do Budapesztu
2017-07-21

 Damian Szwarnowiecki wystąpi w Mistrzostwach Świata, które odbędą się na przełomie sierpnia i września w Budapeszcie. Od kliku tygodni dwóch naszych najlepszych zawodników, Damian oraz jego klubowy kolega Karol Kurzej, trenują z Kadrą Narodową Seniorów pod okiem trenera Zbigniewa Pacholczyka. Najpierw trenowali na zgrupowaniu w Zakopanem, później w Cetniewie...


Sebastian Marcinkiewicz brązowym medalistą Pucharu Europy Juniorów
2017-07-21

 Sebastian Marcinkiewicz zdobył brązowy medal Pucharu Europy w Gdyni, dzięki czemu potwierdził swój wysoki poziom i uzyskał minimum na start w Mistrzostwach Europy i Świata Juniorów. Aktualny Mistrz Polski Juniorów od kilku miesięcy studiuje na Uniwersytecie w Katsuura w Japonii. Teraz wraca do Japonii żeby kontynuować treningi w kolebce Judo.

W międzyczasie odwiedził nas na obozie w Cetniewie i poprowadził 2 treningi techniczne.W turnieju udział wzięli inni judocy z naszego klubu: Ania Dąbrowska, Patryk Kastner i Radek Stroka.

Patryk i Radek wystąpią 22 lipca w Pucharze Europy w Pradze. Trzymamy kciuk i Życzymy dalszych sukcesów! 


« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 »
 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio